В Україні поступово зростає споживання електроенергії через похолодання – «Укренерго»

Читать на русском
Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі.

Споживання електроенергії в Україні поступово зростає через посилення морозів. Більш стрімке зростання очікується із початком робочого тижня. В областях, окрім Київської та Одеської, обмеження діятимуть з 16:00 до 20:00.

Про це повідомляє пресслужба НЕК «Укренерго».

Зазначається, що після ремонту в мережу повернулись два блоки на теплових електростанціях. Водночас один блок виведено в аварійний ремонт. Також протягом майже всієї доби відбувається імпорт електроенергії з інших країн.

Дефіцит електроенергії дещо зменшився завдяки збільшенню виробництва, проте зберігається на суттєвому рівні. Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі.

Україна потребує збільшення імпорту електрики – голова МіненергоУкраїна потребує підтримки у вигляді імпорту електроенергії через дефіцит потужностей. Про це заявив голова Міненерго Герман Галущенко.

При цьому, вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення процесів, необхідних для роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення. В Київській та Одеській областях є мережеві обмеження.

Причиною дефіциту електроенергії є пошкодження внаслідок російських ракетних та дронових атак електростанцій (генеруючі потужності) та високовольтної мережі. 13 ракетних та 15 дронових атак завдали значних пошкоджень об’єктам високовольтної мережі та електростанціям.

Як повідомляється, ліміти споживання доведені до всіх областей. Обмеження будуть діяти, за винятком Київської та Одеської областей, лише з 16:00 до 20:00. В інший час доби обмеження споживання застосовувати не планується.

Внаслідок масштабної аварії на одній з підстанцій НЕК «Укренерго» в Одесі та прилеглих районах продовжують діяти аварійні відключення.

Разом з Одеською обласною військовою адміністрацією та обленерго фахівці Укренерго розробляють резервні схеми заживлення Одеси та прилеглих районів.

Ремонтні бригади «Укренерго» та обленерго цілодобово спільно працюють для усунення наслідків аварії в Одеській області та якнайшвидшого відновлення енергоживлення.

Нагадаємо, що в Україні вранці у суботу 4 лютого зросло виробництво електроенергії, а споживання зменшилось.

У неділю, 5 лютого, протягом доби у Сумській та Запорізькій областях не вимикатимуть електроенергію.

У Міненерго раніше повідомляли, що Україна відбудовуватиме енергосистему з урахуванням воєнних ризиків.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: