Суд звільнив нардепа СН Гевка від відповідальності через щире каяття

Читать на русском
Антикорупційний суд вирішив звільнити від відповідальності за вчинення проступку чинного члена українського парламенту.
Володимир Гевко

Вищий антикорупційний суд звільнив від кримінальної відповідальності народного депутата від фракції «Слуги народу» Володимира Гевка у зв'язку з його каяттям. Йому інкримінували недостовірне декларування, що є кримінальним проступком.

Про це повідомляє прес-служба ВАКС.

«Колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання народного депутата 9 скликання та звільнила його від кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України. Враховуючи позиції учасників, зокрема – думку прокурора, який підтвердив існування обставин активного сприяння у розкритті кримінального правопорушення та дію закону, яка передбачає можливість такого звільнення, ВАКС звільнив від кримінальної відповідальності народного депутата України у зв'язку з дійовим каяттям та закрив кримінальне провадження», – інформує суд.

У повідомленні не вказується прізвище нардепа, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться про Володимира Гевка.

Слідство встановило, що народний обранець не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік відомості про оренду житла в центрі Києва вартістю понад 3,7 млн грн. Також майже на 10 тис. грн занижена сума коштів, розміщених на депозитах, некоректно відображені й відомості з одержаних відсотків за цими депозитами.

Загалом, відомості в е-декларації за 2020 рік нардепа відрізняються від достовірних на понад 3,75 млн грн. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали на підставі висновку НАЗК.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру нардепу Гевку. Нещодавно САП запідозрила ще одного нардепу у недостовірному декларуванні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: