Росія може планувати великий наступ на кількох напрямках – ISW

Читать на русском
Країна-агресор може провести кілька етапів наступальних операцій, кульмінацією яких стане повне захоплення Донецької та Луганської областей.

Країна-агресор може провести кілька етапів наступальних операцій, кульмінацією яких стане повне захоплення Донецької та Луганської областей. Ці етапи, найімовірніше, вимагатимуть від шести до 12 місяців, проте малоймовірно, що окупанти зможуть утримати позиції.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Маляр розкрила подальші плани країни-агресораКраїна-агресор має намір продовжувати спроби наступу на сході України, а також хоче активізувати мобілізацію на тлі великих втрат особового складу.

Як пишуть аналітики, російські сили намагаються перешкодити Україні повернути собі ініціативу, можливо напередодні запланованого вирішального наступу hосії на Донбасі.

Начальник російського генштабу Валерій Герасимов заявив, що російські сили зосередили більшу частину своїх зусиль на захопленні Донецької області, що, ймовірно, спричинить захоплення російськими військами ключових позицій у західній частині Луганської області та північному сході Донецької області, щоб вийти до адміністративних кордонів областей.

Російські сили відновили наземні атаки в районі Вугледару та проводять невеликі атаки у Запорізькій області та навколо Донецька. Російські війська проводять великомасштабну наступальну операцію на Бахмутському фронті як основному напрямку своїх поточних зусиль і оборонну операцію на лінії Сватово-Кременна, пишуть експерти.

Локалізовані атаки на Вугледар та населені пункти у Донецькій та Запорізькій областях, ймовірно, спрямовані на те, щоб розосередити українські війська та створити умови для вирішального наступу росії у західній частині Луганської області, як раніше оцінювала ISW.

Російські сили можуть намагатися розсіяти угруповання українських військ на лінії Сватово-Кременна, щоб дозволити росіянам відбити Лиман Донецької області.

Російські сили можуть спробувати використати Лиман як відправну точку для рішучого наступу на Донбас, проводячи наступ із Лиману в тандемі з наступом на Бахмут або з Бахмуту у сторону Слов'янська.

Російським силам, ймовірно, не вистачає бойової могутності, необхідної для проведення більш ніж однієї великої наступальної операції, водночас фіксуючи українські сили у західній частині Донецької та східної Запорізької областей.

У відкритих джерелах немає свідчень того, що російські сили відновили достатню бойову міць після втрат на ранніх етапах війни, щоб дозволити російським військам проводити одночасні механізовані великомасштабні наступи протягом наступних декількох місяців. Російські збройні сили не демонстрували здатності проводити одночасні загальновійськові наступальні операції від початку 2022 року.

Однак, російське військове керівництво може знову планувати наступальну операцію, ґрунтуючись на помилкових припущеннях щодо можливостей російських збройних сил.

Військові невдачі рф у Київській, Харківській та Херсонській областях вкотре демонструють, що російське військове керівництво переоцінює власні можливості російських збройних сил.

Деградовані підрозділи морської піхоти Східного військового округу, які зараз атакують Вугледар, швидше за все, досягнуть кульмінації, навіть якщо їм вдасться захопити місто.

Таким чином, втрата Україною Вугледара, якщо це станеться, навряд чи віщує негайний прорив росії на кількох напрямках наступу на Донецькому напрямку чи на театрі воєнних дій загалом. Весняний сезон дощів в Україні погіршить придатність місцевості для маневреної війни.

Якщо російські сили вдадуться до одночасних механізованих наступів протягом наступних двох місяців, вони, швидше за все, зірвуть зусилля України щодо проведення контрнаступу в короткостроковій перспективі. Але такий російський наступ, швидше за все, передчасно завершиться в сезон весняних дощів (якщо не раніше), перш ніж буде досягнуто суттєвого оперативного впливу.

Після цього кульмінація російських сил створить сприятливі умови для українських сил, які вони зможуть використати у своєму контрнаступі наприкінці весни або влітку 2023 року. Крім того, Україна отримає вигоду від поставок західних танків, які нещодавно пообіцяли.

Таким чином, малоймовірно, що окупанти досягнуть вирішального оперативного успіху у своїх поточних і, ймовірно, майбутніх наступальних операціях, хоча вони, ймовірно, досягнуть значних тактичних і, можливо, навіть оперативних успіхів.

Україна опиниться в кращій позиції для проведення успішних контрнаступальних операцій після кульмінації російських наступів до або під час сезону весняних дощів.

Нагадаємо, за добу, 28 січня, Повітряні сили України завдали 4 ударів по районах зосередження окупантів, а ракетники та артилеристи вразили 2 пункти управління, 2 позиції ППО противника, 6 районів зосередження живої сили, склад боєприпасів та станцію радіоелектронної боротьби.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал