США не будуть умовляти Німеччину надати Україні танки, або якось тиснути та підштовхувати її до цього рішення.
Про це заявив координатор стратегічної комунікації Білого дому з питань національної безпеки та оборони Джон Кірбі в інтерв'ю виданню Голос Америки.
«Ми не викручуємо руки, не штовхаємо і не вмовляємо. Ми хочемо, щоб країни давали те, що вони можуть, коли вони можуть і де вони можуть, і в тому розмірі та масштабі, які їх влаштовують... Ми знаємо, що Німеччина працює над власним процесом по танках Leopard, які є прекрасними танками, дуже потужними, не зажадають від українців надмірної кількості підготовки, якщо Німеччина захоче рухатися в цьому напрямку. Але це питання є ключовим. Це рішення Німеччини» - сказав він.
Кірбі додав, що Німеччина є одним з основних фінансових донорів для України, США і союзники цінують це. Однак зараз ЗСУ мають реальну потребу саме в танках.
«Ми вважаємо, що важливо, щоб кожна нація, яка може підтримати Україну в її захисті, робила це саме зараз. Однією з критичних потреб Збройних сил України цієї зими та, ймовірно, навесні буде бронетехніка. Через види бойових дій, які вони ведуть на Донбасі, які можуть включати танки, але не обов'язково, хоча українці мають реальну потребу в додаткових танках» - сказав він.
Нагадаємо, 20 січня учасникам зустрічі «Рамштайн-8» не вдалося досягти єдиного рішення щодо постачання танків Україні. Деякі країни виступили проти.
Увечері в той же день в Берліні пройшли мітинги за поставку німецьких Leopard 2.
До засідання у форматі «Рамштайн» союзники України оголосили про надання значної військової допомоги. Детальніше - на інфографіці «Слово і Діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»