Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі – Ткаченко

Читать на русском
Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернуто на баланс держави. Митрополит Павло не прийшов підписати відповідний акт, але це не завадить рішенню.
lavra.ua

З користування УПЦ на баланс держави повернуто Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Києво-Печерська Лавра офіційно стала монастирем у складі ПЦУСвято-Успенську Києво-Печерську Лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України.

Рішення було ухвалено за підсумками роботи комісії для приймання-передачі об'єктів від УПЦ державі. До складу комісії увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії «Міллер», УПЦ та Мінкульту.

«Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів, та ікон, іншого майна, щоб повернути його балансоутримувачу. За підсумками роботи комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна», – розповів Ткаченко.

Нагадаємо, наприкінці грудня Міністерство культури рекомендувало не продовжувати оренду Свято-Успенської Києво-Печерської лаври та Трапезної церкви для УПЦ МП.

Напередодні стало відомо, що предстоятель ПЦУ Єпифаній вперше здійснить різдвяне богослужіння в Успенському соборі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: