Справа ДП «Укрекоресурси»: підозрюваному визначили заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд після закінчення максимального строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту визначив підозрюваному заставу.

Вищий антикорупційний суд визначив 421 770 грн застави колишньому директору ТОВ «Віар плюс» Давиду Барсегяну. Його підозрюють у причетності до заволодіння 13,69 млн грн державного підприємства «Укрекоресурси» та інших зловживаннях.

Таке рішення 22 грудня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відправив під цілодобовий домашній арешт Барсегяна. Пізніше йому продовжували домашній арешт, але нічний. Водночас через закінчення максимального строку тримання під домашнім арештом у півроку детектив НАБУ просив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави.

«Клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, задовольнити частково. Застосувати до (Давида Барсегяна – ред.), який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України, запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 170 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 421 770 грн», – ідеться в рішенні.

На підозрюваного покладуть такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись із населеного пункту, де він проживає, без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали колишнього директора ДП Укрекоресурси» Дмитра Радіонова. За версією слідства, у серпні 2012 року Радіонов доручив оголосити закупівлю 100 автоматів (фандоматів) із приймання використаної тари моделі МТ-500. Ці фандомати є складними технологічними пристроями, здатними приймати до 1000 поліетиленових пляшок та 800 алюмінієвих банок. Їх виробляє єдина американська компанія RecycleTech.

Однак, замість перемовин із цим виробником, українські підприємці підшукали іншу компанію в США, яка за 100 тисяч доларів (790 тис. грн за курсом НБУ на момент закупівлі) продала їм 100 фандоматів із приймальною здатністю 300 поліетиленових пляшок і/або 400 алюмінієвих банок. Згодом, як встановила експертиза, фандомати виявились непридатними для використання. В результаті таких дій учасники злочинної схеми заволоділи коштами державного підприємства у сумі 13,69 млн грн.

Для надання видимості законності проведеної закупівлі учасники злочину ініціювали зміну до умов закупівлі, які стосувалися як технічних вимог до фандоматів, так і порядку розрахунків (повна передоплата, зміна вартості через нібито зміну курсу гривні до долара тощо). Задля маскування своїх злочинних дій вони також залучили посередника – компанію, зареєстровану у Панамі. Пізніше двом фігурантам вручили нову підозру – у шахрайстві та підробленні документів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал