Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про нову підозру двом підприємцям, яких раніше запідозрили разом колишнім директором ДП «Укрекоресурси» Дмитром Радіоновим у розкраданні 13,69 млн грн.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
«Детективи НАБУ та прокурори САП встановили новий епізод протиправної діяльності учасників корупційної схеми із закупівлі ДП «Укрерсурси» автоматів для приймання використаних поліетиленових пляшок та алюмінієвих банок (фандоматів). 4 серпня 2022 року двом задіяним у схемі підприємцям повідомили нові підозри - у шахрайстві та підробці офіційних документів. Дії осіб кваліфікували за 4 ст. 190 ККУ та ч. 1 ст. 366 КК України», – інформує бюро.
Слідство встановило, що підприємці крім того, що поставили обладнання неналежної якості держпідприємству, ще й вдалися до шахрайства: під заставу 100 фандоматів взяли кредит на понад 8,7 млн грн. Для цього вони надали банкові підроблені документи про вартість фандоматів. У САП уточнили, що підозру вручили власнику та директору приватної компанії, які поставили ДП «Укрекоресурси» несправні фандомати.
У НАБУ і САП не повідомили прізвища підозрюваних, але за інформацією «Слово і діло», йдеться про власника та керівника ТОВ «Віар плюс» Артура Казаряна і Давида Барсегяна відповідно. Саме їм раніше повідомили про підозру у розкраданні 13,69 млн грн.
Нагадаємо, НАБУ і САП затримали колишнього директора ДП Укрекоресурси» Дмитра Радіонова. Пізніше його взяли під варту. За версією слідства, у серпні 2012 року Радіонов доручив оголосити закупівлю 100 автоматів (фандоматів) із приймання використаної тари моделі МТ-500. Ці фандомати є складними технологічними пристроями, здатними приймати до 1000 поліетиленових пляшок та 800 алюмінієвих банок. Їх виробляє єдина американська компанія RecycleTech.
Однак, замість перемовин із цим виробником, українські підприємці підшукали іншу компанію в США, яка за 100 тисяч доларів (790 тис. грн за курсом НБУ на момент закупівлі) продала їм 100 фандоматів із приймальною здатністю 300 поліетиленових пляшок і/або 400 алюмінієвих банок. Згодом, як встановила експертиза, фандомати виявились непридатними для використання. В результаті таких дій учасники злочинної схеми заволоділи коштами державного підприємства у сумі 13,69 млн грн.
Для надання видимості законності проведеної закупівлі учасники злочину ініціювали зміну до умов закупівлі, які стосувалися як технічних вимог до фандоматів, так і порядку розрахунків (повна передоплата, зміна вартості через нібито зміну курсу гривні до долара тощо). Задля маскування своїх злочинних дій вони також залучили посередника – компанію, зареєстровану у Панамі.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»