Справа «Укрекоресурсів»: підозрюваному продовжили арешт

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про продовження арешту підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 21 грудня строк тримання під вартою власника ТОВ «Віар плюс» Артура Казаряна, якого НАБУ і САП підозрюють у розкраданні 13,69 млн грн державного підприємства «Укрекоресурси» при закупівлі фандоматів неналежної якості та ще двох епізодах зловживань.

Таке рішення 7 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, про продовження підозрюваному (Артуру Казаряну – ред.) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні №12013110000000270 від 14.03.2013, задовольнити частково. Продовжити (Артуру Казаряну – ред.) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у державній установі «Київський слідчий ізолятор» строком до 21.12.2022 включно, в межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Одночасно з цим, ВАКС визначив підозрюваному альтернативу у вигляді 744 300 грн застави. У разі внесення коштів Казарян вийде із СІЗО і на нього покладуть такі обов'язки: прибувати за першим викликом; не відлучатись із населеного пункту, де він проживає, без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених у письмовому повідомлення про підозру; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали колишнього директора ДП Укрекоресурси» Дмитра Радіонова. За версією слідства, у серпні 2012 року Радіонов доручив оголосити закупівлю 100 автоматів (фандоматів) із приймання використаної тари моделі МТ-500. Ці фандомати є складними технологічними пристроями, здатними приймати до 1000 поліетиленових пляшок та 800 алюмінієвих банок. Їх виробляє єдина американська компанія RecycleTech.

Однак, замість перемовин із цим виробником, українські підприємці підшукали іншу компанію в США, яка за 100 тисяч доларів (790 тис. грн за курсом НБУ на момент закупівлі) продала їм 100 фандоматів із приймальною здатністю 300 поліетиленових пляшок і/або 400 алюмінієвих банок. Згодом, як встановила експертиза, фандомати виявились непридатними для використання. В результаті таких дій учасники злочинної схеми заволоділи коштами державного підприємства у сумі 13,69 млн грн.

Для надання видимості законності проведеної закупівлі учасники злочину ініціювали зміну до умов закупівлі, які стосувалися як технічних вимог до фандоматів, так і порядку розрахунків (повна передоплата, зміна вартості через нібито зміну курсу гривні до долара тощо). Задля маскування своїх злочинних дій вони також залучили посередника – компанію, зареєстровану у Панамі. Пізніше двом фігурантам вручили нову підозру – у шахрайстві та підробленні документів. У жовтні НАБУ і САП виявили ще один епізод заволодіння майже 2 млн грн під час закупівлі горизонтальних автоматичних пресі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: