Рф завдала збитків довкіллю України на понад 1,5 трильйона гривень

Читать на русском
Станом на 31 грудня загальна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок російського вторгнення, становить понад 1, 5 трлн грн.
Укрінформ

Станом на 31 грудня загальна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок російського вторгнення, становить понад 1, 5 трлн грн.

Про це повідомила пресслужба Держекоінспекції у Фейсбуці.

Відомо, що з початку повномасштабного вторгнення до Єдиного реєстру збитків було внесено 1042 факти подій, що сталися на території України внаслідок збройної агресії рф та спричинили шкоду довкіллю.

«Зокрема, спеціалістами Держекоінспекції відібрано 854 проб ґрунтів та 1138 проб вод. У результаті заходів контролю розраховано шкоду навколишньому природному середовищу. Таким чином загальна сума збитків, завданих атмосферному повітрю, земельним та водним ресурсам, становить понад 1, 5 трлн гривень», – заявив перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба.

Природа та війна: як російська агресія вплинула на довкілляВнаслідок російської агресії в Україні постраждало 3 млн гектарів лісу, під загрозою знищення знаходяться заповідні території, у повітря та ґрунти потрапили мільйони тонн шкідливих речовин.

У відомстві наголосили, що за 10 місяців російської агресії вдалося заручитися підтримкою міжнародних партнерів, таких як ОБСЄ, ООН та ЮНЕП. Спільно з ними розробляються методики, які відповідають міжнародним принципам та підходам. В результаті співпраці Україна отримає відшкодування збитків у судових міжнародних інстанціях за шкоду довкіллю, внаслідок агресії рф.

На початку листопада стало відомо, що від війни в Україні постраждали 20% заповідників та 3 млн га лісів.

Про збитки довкіллю докладніше можна дізнатись на інфографіці «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: