ВАКС відновив слухання справи мобілізованого експосадовця Офісу генпрокурора

Читать на русском
Антикорупційний суд вирішив відновити слухання справи колишнього посадовця ОГП після відповіді з військової частини.

Вищий антикорупційний суд відновив слухання кримінального провадження за обвинуваченням колишнього заступника начальника відділу підготовки матеріалів щодо дисциплінарної відповідальності Офісу генерального прокурора Захара Антипова у шахрайстві та підбуренні до дачі хабара.

Таке рішення 24 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Антипова разом із його ексначальником відділу підготовки матеріалів щодо дисциплінарної відповідальності ОГП Олегом Гальченком-Авіловим та пособником Ігорем Осиповичем обвинувачують у шахрайстві та підбуренні до дачі хабаря. Водночас Антипов сам мобілізувався до лав Збройних сил України і тому стосовно нього виділили матеріали в окрему справу, а саме її слухання зупинили. Проте до суду надійшов лист від військової частини, що вони готові надавати Антипову відрядження для участі в судових засіданнях.

«Відновити провадження у кримінальному провадженні №52021000000000281 від 26.05.2021 за обвинуваченням (Захара Антипова – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 4 статті 27 частиною 4 статті 369, частиною 4 статті 27 частиною 2 статті 15 частиною 4 статті 369, частиною 2 статті 15 частиною 4 статті 190 КК України. Призначити підготовче судове засідання на 16:30 01.12.2022 у приміщенні Вищого антикорупційного суду», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили на шахрайстві та підбурюванні до надання хабаря прокурора Офісу генпрокурора та його посередника. За інформацією «Слово і діло», йдеться про заступника начальника відділу підготовки матеріалів щодо дисциплінарної відповідальності та звільнення прокурорів з посад департаменту кадрової роботи та державної служби Офісу генерального прокурора Захара Антипова. Суд узяв його під варту з альтернативою застави.

Також НАБУ і САП повідомили про підозру й начальнику відділу ОГП Олегу Гальченко-Авілову. За версією слідства, вони підбурили громадянина до надання неправомірної вигоди начебто керівництву Офісу генпрокурора за ухвалення рішення про повернення 4 дороговартісних автомобілів (Mercedes-Benz S400 CDI, Porshe Macan GTS, Bentley Continental GT, Land Rover Range Rover), вилучених в ході обшуків, і подальше закриття кримінального провадження. Кошти мали бути передані працівникам прокуратури із залученням посередника, проте вони залишили їх у себе.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: