ВАКС продовжив арешт ексдиректора «Укрекоресурсів»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Дмитро Радіонов

Вищий антикорупційний суд продовжив до 16 жовтня строк тримання під вартою колишнього директора державного підприємства «Укрекоресурси» Дмитра Радіонова. Водночас йому зменшили заставу з 3,72 до 1,86 млн грн.

Таке рішення 17 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ про продовження підозрюваному (Дмитру Радіонову – ред.) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні №12013110000000270 від 14.03.2013, задовольнити частково. Продовжити (Дмитру Радіонову – ред.) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у Державній установі «Київський слідчий ізолятор» строком на шістдесят днів, тобто до 16.10.2022 включно, в межах строку досудового розслідування. Одночасно визначити (Дмитру Радіонову – ред.) запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1 860 750 грн», – ідеться в рішенні.

Як відомо, ВАКС заарештував Радіонова з альтернативою 3,72 млн грн, проте за нього гроші так ніхто і не вніс.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали колишнього директора ДП Укрекоресурси» Дмитра Радіонова. За версією слідства, у серпні 2012 року Радіонов доручив оголосити закупівлю 100 автоматів (фандоматів) із приймання використаної тари моделі МТ-500. Ці фандомати є складними технологічними пристроями, здатними приймати до 1000 поліетиленових пляшок та 800 алюмінієвих банок. Їх виробляє єдина американська компанія RecycleTech.

Однак, замість перемовин із цим виробником, українські підприємці підшукали іншу компанію в США, яка за 100 тисяч доларів (790 тис. грн за курсом НБУ на момент закупівлі) продала їм 100 фандоматів із приймальною здатністю 300 поліетиленових пляшок і/або 400 алюмінієвих банок. Згодом, як встановила експертиза, фандомати виявились непридатними для використання. В результаті таких дій учасники злочинної схеми заволоділи коштами державного підприємства у сумі 13,69 млн грн.

Для надання видимості законності проведеної закупівлі учасники злочину ініціювали зміну до умов закупівлі, які стосувалися як технічних вимог до фандоматів, так і порядку розрахунків (повна передоплата, зміна вартості через нібито зміну курсу гривні до долара тощо). Задля маскування своїх злочинних дій вони також залучили посередника – компанію, зареєстровану у Панамі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: