НАБУ завершило розслідувати справу про спробу заволодіти 5 млн грн філії УЗ

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку завершили розслідування справи за підозрою посадовців УЗ та інших осіб у спробі заволодіти коштами.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про спробу заволодіти 5 млн грн філії «Центр охорони здоров'я» ПАТ «Укрзалізниця».

Про це повідомляють прес-служба органів.

«Прокурорами САП ухвалено рішення про завершення досудового розслідування та доручено детективам НАБУ відкрити матеріали у справі щодо замаху на заволодіння грошовими коштами у розмірі 5 млн гривень під час закупівлі ПЛР-тестів, а саме 4 колишнім службовим особам однієї з філій «Укрзалізниці», 2 представникам комерційної структури та їхнім захисникам. Усього співучасники планували заволодіти майже 5 млн грн коштів, однак через непроходження внутрішньої процедури погодження, договір не було укладено», – інформує САП.

На сьогодні досудове розслідування у справі завершено. Матеріали справи відкрито шістьом підозрюваним та їхнім захисникам для ознайомлення.

Зважаючи на те, що ще двоє підозрюваних у цій справі переховуються від слідства, матеріали стосовно них виділені в окреме провадження. Досудове розслідування у ньому триває.

Як відомо, ВАКС визначив ексдиректорці філії ЦОЗ УЗ Наталії Білінській 744 300 грн застави з обов'язками. Вона зобов'язана: прибувати на першу вимогу; не відлучатись із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та здати на зберігання закордонні паспорти. Пізніше їй збільшили заставу.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом фігурантам справи про замах на заволодіння майже 5 млн грн УЗ. За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року УЗ організувала публічні закупівлі 11 тисяч ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест.

Однак, структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. Й у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал