Апеляція ВАКС залишила без змін заставу експосадовиці «Укрнафти»

Читать на русском
Апеляційна інстанція залишила без змін запобіжний захід у вигляді застави, який визначили колишній посадовиці напівдержавної компанії.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишив без змін 744 тисячі грн застави колишній заступниці керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки ПАТ «Укрнафта», яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння понад 13,3 млрд грн компанії.

Таке рішення 19 жовтня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційні скарги прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та захисника підозрюваної (Наталії Керницької – ред.) - адвоката залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 08 вересня 2022 року - без змін», – ідеться в рішенні.

Як відомо, ВАКС визначив 744 тисячі грн експосадовиці «Укрнафти» Керницькій. На неї також поклали низку обов'язків.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру вісьмом особам у заволодінні понад 13,3 млрд грн. Серед підозрюваних є колишні менеджери напівдержавної «Укрнафти». За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас» були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з ТОВ «Котлас» із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року. Однак, у підсумку «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній. Частина договорів була визнана недійсними в межах господарського судочинства.

Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: