Заволодіння 13,3 млрд грн: ВАКС визначив заставу ексменеджеру «Укрнафти»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і застосував до підозрюваної колишньої посадовиці напівдержавної компанії запобіжний захід у вигляді застави.

Вищий антикорупційний суд визначив 744 тисячі грн застави колишній заступниці керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки ПАТ «Укрнафта», яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння понад 13,3 млрд грн компанії.

Про це «Слово і діло» повідомила речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

«Колишній заступниці керівника управління ПАТ «Укрнафта» обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 744 тис. грн. Прокурор САП не погоджується з вказаним рішенням суду та оскаржить його в суді апеляційної інстанції», – підкреслила вона.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про Наталію Керницьку.

5 вересня ВАКС відпустив під майже 5 млн грн застави колишнього директора ТОВ «Гарант-УТН» Олександра Голуба.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру вісьмом особам у заволодінні понад 13,3 млрд грн. Серед підозрюваних є колишні менеджери напівдержавної «Укрнафти». За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас» були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з ТОВ «Котлас» із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року. Однак, у підсумку «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній. Частина договорів була визнана недійсними в межах господарського судочинства.

Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал