У ПС ЗСУ розповіли, як саме німецький IRIS-T має допомогти українській ППО

Читать на русском
Одна така пускова установка має контейнери для одразу восьми ракет. Може працювати на дальності 40 кілометрів до цілі – це приблизно діапазон Бук-М1.
mil.in.ua

Німецький ЗРК IRIS-T, який нещодавно отримала Україна, є «потужним комплексом», однак однією батареєю цього ЗРК можна прикрити лише невелику ділянку території.

Про це речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив у ефірі національного телемарафону.

Згідно зі словами представника ПС ЗСУ, IRIS-T – це комплекс, який буде фактично першим на озброєнні нашої держави. Німеччина його щойно виготовила і він буде на озброєнні Повітряних сил ЗСУ.

«На жаль, буде лише одна батарея. Бо промисловість поки що не виготовила ні ракет, ні самих комплексів. Комплекс – хороший, потужний. Має добрий радар, має хороші ракети. Одна пускова установка має контейнери для одразу восьми ракет. Може працювати на дальності 40 кілометрів до цілі – це приблизно діапазон Бук-М1. Ця система є мобільною – може швидко розгортатися, швидко відстрілятися і змінити позицію. Це дуже ефективний комплекс в нинішніх умовах», – сказав він.

США передадуть Україні до 16 пускових установок NASAMSСпершу США передадуть Україні дві батареї систем NASAMS, кожна з яких може містити до восьми пускових установок.

Водночас, відповідаючи на запитання, якби 10 жовтня Україна мала вже систему ІRIS-T, скільки б ще ракет ЗСУ могли збити.

Як зазначає Ігнат, одна німецька установка «особобливо нічного не вирішує», оскільки батарея – це тільки три установки, пускові і пункт управління.

«Нам потрібна на вчора чи на позавчора не одна така установка. Тому що батарея – це три установки, пускові і пункт управління. Трьома установками, які діють на радіусі 40 км до цілі, можна прикрити невелику ділянку. Якщо по фронту, це 100 км. Або це може бути місто. Одна установка особливо нічого не вирішує», – додав речник командування.

Нагадаємо, що у вівторок, 11 жовтня, керівник Міноборони України Олексій Резніков підтвердив отримання Україною HIMARS та IRIS-T.

Днями міністр оборони Крістін Ламбрехт заявила, що Україні «найближчими днями» поставлять першу з чотирьох обіцяних систем ППО IRIS-T.

Раніше експерт у коментарі «Слово і діло» пояснив, чому Захід так повільно передає Україні системи ППО.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: