ВАКС оголосив у розшук екссуддю з Луганщині, оскільки той лишився в окупації

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурора САП про оголошення в розшук колишнього судді з Луганщини, який лишився на окупованій території.

Вищий антикорупційний суд оголосив у розшук колишнього суддю Старобільського районного суду Луганської області Віталія Озерова, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує в одержанні неправомірної вигоди. Він залишився в окупованому Старобільську.

Таке рішення 22 вересня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП просив оголосили обвинуваченого Озерова в розшук та зупинити провадження. Судом встановлено, що екссуддю було завчасно викликано в судові засідання. Останнє із них відбувалося 23 червня 2022 року, однак обвинувачений не з'явився. Його захисник у засіданні повідомив, що зв'язку із ним немає, оскільки він, за інформацією, яка наявна в сторони захисту, перебуває у тимчасово окупованому місті Старобільськ Луганської області. Тому судді клопотання прокурора САП задовольнили.

«Клопотання прокурора Корзуна Віталія Сергійовича про оголошення обвинуваченого (Віталія Озерова – ред.) у розшук - задовольнити. Оголосити у розшук обвинуваченого (Віталія Озерова – ред.). Зупинити судове провадження за обвинуваченням (Віталія Озерова – ред.) до його розшуку. Організацію виконання ухвали про розшук обвинуваченого доручити детективам Національного антикорупційного бюро України та прокурорам САП, які входять до групи прокурорів у цьому кримінальному провадженні», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, суддя отримав неправомірну вигоду в розмірі 10200 гривень за непритягнення громадянина до адміністративної відповідальності. Дії судді кваліфікували за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, справу судді Озерова передали до Донецької області. Також Вища рада правосуддя відсторонила його від здійснення правосуддя до набуття чинності вироком або закриття справи.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: