ВАКС продовжив обов'язки фігуранту газової справи Онищенка

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків підозрюваному.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 31 жовтня строк дії обов'язків, покладених на колишнього директора ТОВ «Торговий дім «Київгазенерго» Романа Гумініченка, підозрюваного у причетності до «газової справи» екснародного депутата Олександра Онищенка.

Таке рішення 30 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Гумініченка – ред) у кримінальному провадженні за № 52022000000000094 від 09 травня 2022 року - задовольнити частково. Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного строком на 2 місяці. Строк дії ухвали становить 2 місяці, тобто до 31 жовтня 2022 року включно», – йдеться в рішенні.

ВАКС продовжив такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування із низкою осіб та носити електронний браслет.

Раніше суд заарештував Гумініченка із альтернативою 744 тис. грн застави. Пізніше ВАКС стягнув частину його застави за невиконання обов'язку і підвищив її розмір. Нещодавно НАБУ завершило слідство щодо Гумініченка.

За версією слідства, Гумініченко є одним з 29 учасників справи за фактом розкрадання природного газу, видобутого в межах спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Він є директором одного з підконтрольних нардепу-організатору схеми підприємств, що стало переможцем фіктивних аукціонів з продажу газу, що купляли за заниженою ціною, а згодом перепродували за ринковою.

Нагадаємо, ВАКС дозволив заочно судити екснардепа Онищенка. У грудні 2019 року екснардепа затримали в Німеччині і відправили під варту. САП намагалася добитися екстрадиції Онищенка до України, однак німецька сторона відмовила. В лютому 2022 року Вищий антикорупційний суд завершив дослідження доказів у справі екснардепа.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал