Долар по 50 та інфляція вище 30%: ЗМІ дізналися деталі урядового макропрогнозу на 2023 рік

Читать на русском
У макроекономічному прогнозі Кабміну на 2023 рік закладено долар по 50 грн, інфляцію на рівні 30,6 відсотків, а також зростання ВВП.
Слово і діло

Кабінет міністрів очікує, що до кінця наступного року курс долара досягне позначки у 50 гривень, а індекс споживчих цін складе 30,6%.

Про це пише «Економічна правда» з посиланням на урядовий макроекономічний прогноз, який є у розпорядженні журналістів.

Відповідно до макропрогнозу, на початку 2023 року курс долара становитиме 42 гривні, а наприкінці року гривня девальвує до 50 гривень.

Як змінювався рівень інфляції в УкраїніЯк змінювався рівень інфляції в Україні за останні 10 років і що прогнозував Кабмін – на інфографіці.

ВВП України, за розрахунками Міністерства економіки, наступного року має зрости на 4,6%, а за підсумками цього року скорочення становитиме 33,2%.

У Кабміні також прогнозують подальше стрімке зростання цін: у макропрогнозі закладено інфляцію на рівні 30,6% за підсумками 2023 року. Рівень безробіття може становити 28,2%, а середня зарплата – 18 тисяч 508 гривень.

Видання зазначає, що макропрогнози уряду справджуються досить рідко – вони потрібні для розрахунку майбутніх доходів та видатків у бюджеті.

Нагадаємо, уряд уже готує держбюджет на 2023 рік. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, документ буде надзвичайно жорсткий – буде переглянуто та оптимізовано витрати по всіх сферах.

Міністр економіки Юлія Свириденко прогнозує, що економіка України має стабілізуватися упродовж наступного року.

Нинішню економічну ситуацію коментував нардеп Данило Гетманцев. За його словами, нічого катастрофічного з огляду на ситуацію немає.

До речі, на інфографіці «Слово і діло» можна подивитися, яким був довоєнний прогноз соціально-економічних показників на 2021-2024 роки.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: