Для охочих надати притулок ВПО та отримати компенсацію зняли вікові обмеження

Читать на русском
Уряд зняв вікові обмеження для бажаючих надати притулок ВПО в рамках державної програми Прихисток.

Уряд зняв вікові обмеження для бажаючих надати притулок внутрішнім переселенцям і розширив перелік осіб, які зможуть отримати компенсацію.

Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Виплати ВПО: у Мінцифри запевнили, що всі заявки з «Дії» опрацюють і люди отримають грошіВиплати ВПО. Ті, хто подавали заявку через Дію і не отримали грошей, отримають їх пізніше. Зараз обробляють частину заявок, що залишилася.

Сьогодні Кабмін вніс зміни до Порядку компенсації видатків на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Тепер це може зробити будь-який громадянин України.

Крім того, уряд розширив список осіб, які зможуть отримати компенсацію, а також запровадив інформаційно-аналітичну систему, яка значно прискорить фінансування та опрацювання заяв на отримання компенсації.

«Хочу подякувати Товариству Червоного Хреста України, яке за домовленістю з нашим урядом планують фінансувати повний обсяг витрат на компенсацію за розміщення ВПО. Це дозволить заощадити суттєві суми у держбюджеті (з березня по липень ОККУ виплатило вже понад 110 млн грн). Крім того, ведуться переговори щодо підвищення розміру компенсації на опалювальний період вдвічі - близько 900 грн/місяць на одну особу», - зазначила віце-прем'єр Ірина Верещук.

Нагадаємо, програма «Прихисток» запрацювала наприкінці березня. За її умовами, власники житла, які безкоштовно допоможуть переселенцям із проживанням, зможуть отримати від держави близько 450 грн на місяць за кожну прийняту людину, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Верещук також повідомляла, що українцям, які дали притулок внутрішнім переселенцям, подвоять компенсацію.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: