НАБУ завершило розслідування справи про продаж пам'яток Одеси

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку ухвалили рішення про достатність доказів для того, щоб скерувати обвинувальний акт до суду.

Національне антикорупційне бюро завершило розслідування справи за підозрою директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації Віктора Лунгула у зловживанні владою, що спричинило збитки у понад 75 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою начальника управління з майнових відносин Одеської обласної ради у зловживанні владою, що спричинило збитки у понад 75 млн грн. 26 серпня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед скеруванням до суду. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України», – інформує відомство.

Як встановило слідство, колишній посадовець реалізував схему, в результаті якої з власності громади Одеси виведено дві пам'ятки архітектури — «Дачу «Маразлі» та «Маєток Фабрицького» – та ще низку будівель і земельну ділянку, на якій вони розташовані. За цією схемою об'єкти, які розташовані в рекреаційній зоні (близько 300 м від моря), у 2017 році передали приватній компанії в оренду строком на 10 років. Надалі посадовець облради забезпечив включення цих об'єктів до переліку тих, що підлягають приватизації.

У результаті у 2018 році будівлі продали за 29,7 млн грн компанії-орендарю, що майже вдвічі дешевше за ринкову вартість, встановлену експертизою. Покупець також отримав і право користування земельною ділянкою у понад 1,2 га, яку, на момент продажу, юридично не оформили. Відтак за право користування нею громада не отримала ні копійки. Натомість як встановила експертиза, вартість права користування такою ділянкою, на момент продажу становила понад 56 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ і САП розпочали розслідувати справу про продаж пам'яток Одеси. За його результатами органи правопорядку повідомили про підозру посадовцю Одеської ОДА Лунгулу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: