Апеляція ВАКС роз'яснила виконання вироку засудженому волинському судді

Читать на русском
Апеляційна інстанція антикорупційного суду роз'яснила виконання вироку волинському судді у відставці, якого засудили до двох років ув'язнення.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду роз'яснила, що вирок судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області у відставці Олега Василюка має рахуватися з дня його затримання, тобто з 17 лютого.

Про це йдеться в рішенні АП ВАКС від 10 серпня, повідомляє «Слово і діло».

«Заяву начальника ДУ «Менська виправна колонія №91» про роз'яснення вироку АП ВАКС від 9 лютого 2022 року щодо (Олега Василюка – ред.) в частині відрахування початку строку покарання задовольнити. Строк відбування покарання (Олега Василюка – ред.) рахувати з моменту його затримання для виконання вироку, тобто з 17 лютого 2022 року. Зарахувати (Олега Василюка – ред.) у строк відбування покарання один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі», – йдеться в рішенні.

Як відомо, 10 червня ВАКС визнав суддю Василюка винним у зловживанні впливом. Йому призначили покарання за старою редакцією статті у вигляді 25 500 грн штрафу з позбавленням права обіймати посаду судді строком на 3 роки. Втім прокурор САП подав скаргу на цей вирок. 9 лютого апеляційна палата ВАКС засудила Василюка до двох років тюрми. 6 липня Касаційний кримінальний суд залишив вирок без змін.

Нагадаємо, Василюка обвинувачували в тому, що він отримав від фізичної особи неправомірну вигоду у сумі 4000 грн за вплив на ухвалення рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. За даними слідства, обвинувачений мав вплинути на іншого суддю, щоб той ухвалив необхідне рішення у справі про адміністративне порушення. В січні 2020 року справу передали до ВАКС.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: