Махінації з арештованим майном: експосадовця АРМА взяли під варту

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про арешт колишнього очільника управління Нацагентства.
Віталій Різник

Вищий антикорупційний суд заарештував колишнього начальника управління менеджменту активів центрального апарату Національного агентства з менеджменту та розшуку активів Віталія Різника, якого НАБУ і САП підозрюють у махінаціях з заарештованим майном.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«18 липня 2022 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід одному з підозрюваних у справі щодо розтрати арештованого майна на суму понад 426 млн грн, а саме колишньому начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА. Суд задовольнив клопотання та застосував до вказаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 12 вересня 2022 року, з альтернативою внесення 4,962 млн застави», – інформує прокуратура.

Як стверджують в САП, уразі внесення застави на особу буде покладено низку процесуальних обов'язків, передбачених статтею 194 Кримінального процесуального кодексу України.

У прокуратурі не повідомили прізвище підозрюваного, проте «Слово і діло» співрозмовники у САП зазначили, що йдеться про Віталія Різника.

Раніше НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном. Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. А саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбані свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», - реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
  • продаж 2,6 тис. тон піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
  • продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду – майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
  • продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо дешевше за ринкову вартість.

Внаслідок продажу арештованого майна за заниженою вартістю лише в цих чотирьох епізодах завдано шкоди на понад 426 млн грн. З метою унеможливлення подальшої реалізації злочину НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на згадані земельні ділянки та гроші, сплачені за річковий пісок.

Нагадаємо, з 2019 року НАБУ розслідує справу про незаконний продаж АРМА землі торговельних центрів мережі «Ашан». Також з 2019 року детективи і прокурори розслідують справу про продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду, зерна, крупи та олійних культур. Щодо продажу піску теж відкрили справу в 2019 році.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал