На відновлення Маріуполя піде від 7 до 10 років – мер

Читать на русском
Відновлення Маріуполя коштуватиме більше ніж 14 млрд доларів. За часом це приблизно 7-10 років.

Відновлення зруйнованого росією Маріуполя займе близько 7-10 років, а обійдеться відбудова будівель та будинків більше ніж у 14 млрд доларів.

Про це повідомив Маріупольський міський голова Вадим Бойченко, повідомляє пресслужба міськради в Telegram.

Відновлення інфраструктури України: скільки шкіл, будинків та лікарень потрібно відбудуватиВ Україні через російське вторгнення доведеться відновлювати близько 40 000 об'єктів. Серед них – майже 400 шкіл, близько 300 садків, 300 лікарень та об'єкти ЖКГ.

Мер зазначив, що через війну в місті знищено 1356 багатоповерхових будинків, розбомблено 40% приватних будинків. Більшість із них не підлягає реконструкції.

За словами Бойченка, у перспективі планується будівництво нових об'єктів. Експерти попередньо оцінюють вартість відновлення інфраструктури у більше ніж 14 млрд доларів для проживання там 220 тисяч осіб. Піти це може від 7 до 10 років.

Остаточну цифру буде названо після оцінки зруйнованих будинків після деокупації.

Про готовність допомагати у відновленні вже заявив Європейський інвестиційний банк та великий український бізнес.

«Співпрацюємо з різними експертами із міст, які були зруйновані під час Другої світової війни. Це Гданськ, Варшава, Дрезден, Роттердам. Вивчаємо їхній досвід відновлення. Сподіваємось, що у «плані Маршалла» для всієї країни буде окремий розділ для Маріуполя», – розповів Бойченко.

Нагадаємо, у Маріуполі почали руйнуватися будинки, пошкоджені обстрілами.

Цього тижня влада України в Лугано представила план відновлення країни після війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: