Підкуп ексголови Чорнобильського агентства: обвинуваченому оголосили вирок

Читать на русском
Антикорупційний суд закінчив розгляд чергової хабарної справи. Цього разу до позбавлення волі засудили колишнього очіника держпідприємства.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим і засудив до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна колишнього генерального директора державного спеціалізованого підприємства «Об'єднання «Радон» Ігоря Буксанчука за спробу підкупу тимчасової виконувачки обов'язків голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Катерини Павлової.

Про це «Слово і діло» повідомила керівниця відділу комунікацій ВАКС Олеся Чемерис.

«Колегія суддів ВАКС визнала винуватим колишнього очільника ДСП «Об'єднання «Радон» у пропозиції надання неправомірної вигоди т.в.о. голови Державного агентства України з управління зоною відчуження. Йому призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна», – сказала вона.

За даними судової влади, справу розглядала колегія суддів у складі: Ігоря Строгого, Віктора Маслова та Лесі Федорак. Вирок ще не набув чинності і може бути оскаржений до апеляційної палати ВАКС протягом 30 днів.

Як відомо, Буксанчуку повідомили про підозру у наданні неправомірної вигоди колишній т.в.о голова ДАЗВ Катерині Павловій. Детективи НАБУ встановили, що 27 лютого Буксанчук надіслав Павловій листа з проханням погодити йому виплату премії за 4 квартал 2019 року. Також 4 березня він надіслав їй лист з проханням погодити йому виплату річної премії відповідно до контракту.

Вже 5 березня в кабінеті тимчасової голови ДАЗВ гендиректор «Радону» висловив їй пропозицію надання неправомірної вигоди за призначення йому премій. При цьому зазначив, що розмір неправомірної вигоди прямо залежить від розміру нарахованих йому премій і буде складати 50% від них. 18 березня під час зустрічі з Павловою Буксанчук підтвердив останній раніше надану пропозицію про передання неправомірної вигоди за встановлення йому премій та роз'яснив їй що згідно з контрактом та постановою Кабінету міністрів Україні рішення про розмір премії за підсумками роботи за квартал та за рік ухвалює саме вона.

25 березня підозрюваний в приміщенні ДАЗВ попросив Павлову про встановлення йому премії за підсумками роботи за 4 квартал 2019 року в розмірі 300% від посадового окладу, а також встановлення йому премії за підсумками роботи за 2019 рік в розмірі 15 окладів. При цьому Буксанчук зазначив, що розмір неправомірної вигоди, яку він пропонує тимчасовій голові Держагентства за встановлення йому премій в таких розмірах, буде складати 300 тисяч гривень. Пізніше в месенджері WhatsApp гендиректору «Радону» написав Павловій, що забув про 19,5% податку з таких премій, а значить сума неправомірної вигоди буде зменшена.

29 березня йому погодили премії в розмірі 290% за 4 квартал 2019 року, а також встановлення йому премії за підсумками роботи за 2019 рік в розмірі 15 окладів. 8 квітня Буксанчук у кабінету Павлової передав їй 210 тис. грн. Лише 27 квітня йому повідомили про підозру.

Нагадаємо, суд визначив заставу гендиректору ДСП «Радон». Пізніше Буксанчука тимчасово відсторонили від посади.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: