ВАКС засудив до 7 років колонії експосадовця Харківської ОДА

Читать на русском
Антикорупційний суд оголосив черговий обвинувальний вирок у хабарницькій справі. Цього разу засудили колишнього посадовця ХОДА.

Вищий антикорупційний суд визнав винним у підбуренні до надання хабаря і шахрайстві колишнього директора департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації Андрія Винниченка. Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 років і конфіскацією всього майна.

Такий вирок оголосив 19 травня колегія суддів ВАКС у складі: Ігоря Строгого (головуючий), Лесі Федорак і Віктора Маслова.

«Винниченка Андрія визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 15, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 369; ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 ККУ», – оголосив суддя Строгий.

Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 років з конфіскацією всього належного йому майна, з позбавленням шостого рангу державного службовця та забороною обіймати посади на державній службі протягом 3 років. Також суд узяв під варту Винниченка прямо у залі суду.

Вказаний вирок може бути оскаржений протягом 30 днів до апеляційної палати ВАКС. Рішення набуде чинності після спливу вказаного строк або після апеляційного оскарження.

Як відомо, ВАКС заарештував посадовця Харківської ОДА з альтернативою 630 600 гривень застави. За нього внесли ці гроші і він вийшов із СІЗО під обов'язки. Пізніше суд стягнув з Винниченка цю заставу через порушення обов'язків і визначив нову в розмірі 681 тис. грн. Потім суд знову стягнув 100 тис. грн застави, внесеної за Винниченка і заарештував його, оскільки за нього не внесли всю суму.

Нагадаємо, Винниченку вручили підозру у вчиненні наступних злочинів: у закінченому замаху на шахрайське заволодіння 1,32 млн грн та у підбуренні до цього закінченого замаху, а також у закінченому замаху в наданні неправомірної вигоди.

Слідство встановило, що посадовець ОДА, який у минулому обіймав посаду в управлінні ПЕК Харківської області, вирішив переконати особу, яка діяла від імені ТзОВ, яке потребувало приєднати свої електроустановки до мереж, надати неправомірну вигоду нібито з метою її подальшої передачі керівництву АТ «Харківобленерго». «Вартість» послуг із підключення чиновник оцінив із розрахунку 2200 грн за кожен із 600 кВт потужностей. Його викрито одразу після отримання 1,32 млн грн неправомірної вигоди.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: