В ISW розповіли, чому росія могла погодитися на евакуацію гарнізону «Азовсталі»

Читать на русском
Російські окупанти хочуть оголосити Маріуполь своїм містом. До того ж навряд чи росія стримає обіцянку щодо обміну українських військових
Ілюстративне фотоReuters

Згоду на евакуацію гарнізону «Азовсталі» росія дала з тієї причини, що це прискорить оголошення Маріуполя приналежним рф. До того ж кремлю терміново потрібно було відвести від себе критику за провали на фронті, а обіцянку про обмін українських військових рашисти можуть не виконати.

Про це заявили аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) в США.

Із «Азовсталі» виїхало щонайменше сім автобусів з військовими – ReutersУ вівторок, 17 травня, з «Азовсталі» виїхало щонайменше сім автобусів із українськими захисниками, які супроводжувала російська бронетехніка.

Аналітики нагадали, що згідно з даними розвідки України, з 18 по 21 травня окупанти хочуть провести велику групу іноземних журналістів по зруйнованих районах Маріуполя. У спробі приховати свої злочини окупанти заявлятимуть, що місто нібито зруйноване українськими військовими; для цієї ж мети в місто з усієї Донецької області звезли залишки українських боєприпасів, а також найману масовку, яка на камеру за російські гроші розповідатиме про нібито злочини українських захисників Маріуполя.

Ще одна можлива причина - спроба кремля виправдатися за нищівні поразки, які російська армія несе в Україні, зокрема, за тотальний розгром на Сіверському Донці і надто повільні темпи широко розпіареного в росії наступу на Донбасі.

Евакуація військових із «Азовсталі»: Маляр заявила, що іншої формули порятунку не булоНинішня формула порятунку захисників Маріуполя є єдиною можливою, заявили в Міністерстві оборони.

До того ж, вказують аналітики, кремль може не стримати обіцянку обміняти захисників Маріуполя, або стримати її не повністю. Так, державна дума росії хоче 18 травня розглянути проєкт постанови про заборону обміну українських військових, а 26 травня верховний суд росії спробує визнати полк «Азов» терористами. Хоча для цивілізованого світу дії що держдуми, що російського суду жодного значення не мають, кремль може спробувати торгуватися, щоб видавити з України кращі умови обміну, а до цього всіма шляхами саботувати виконання домовленостей.

Нагадаємо, 16 травня президент Володимир Зеленський оголосив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя з «Азовсталі». Насамперед були евакуйовані 52 тяжкопоранених українських військових, яких потім розраховують обміняти на російських військовополонених.

При цьому російські пропагандисти в черговий раз намагаються брехати громадськості та називають евакуацію «здачею в полон»; серед іншого, озвірілі рашисти вимагають не віддавати захисників Маріуполя Україні, а катувати, судити їх і показово стратити.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: