Економіка росії зіткнеться з найбільшим спадом з 1994 року – Bloomberg

Читать на русском
Міністерство фінансів росії погіршило прогноз падіння ВВП цього року із 8 до 12 відсотків. Це буде найглибшим спадом за майже три десятиліття.

Росія зіткнеться з найглибшим економічним спадом майже за три десятиліття на тлі тиску санкцій, введених США та союзниками. Згідно з внутрішнім прогнозом міністерства фінансів, ВВП росії може скоротитися цього року на 12%.

Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з цією оцінкою.

За найкращих сценаріїв на повернення РФ до рівня споживання 2021 року підуть десятиліття – економістПрофесор Чиказького університету і Вищої школи економіки РФ Сонін вважає, що Росія потребуватиме 20-30 років на відновлення попереднього рівня життя.

При цьому раніше російський мінфін очікував на зниження ВВП на 8%.

«Основні мінуси – це нафтове ембарго, відмова ЄС від російського газу, а також збільшення відтоку іноземних компаній. Все це, ймовірно, поступово розширюватиметься, з перенесенням великої кількості негативу на 2023 рік», – прогнозує головний економіст фінансової групи БКС у Москві Наталія Лаврова.

Без урахування цих факторів і ґрунтуючись лише на поточних санкціях, вона прогнозує скорочення на 10,8% у 2022 році та близько 5% у 2023 році.

Нагадаємо, аналітики S&P прогнозують, що економіці росії потрібно 10 років, щоб відновитися після санкцій до рівня 2021 року.

У Міжнародному валютному фонді вважають, що росія до 2024 року втратить місце у шістці найбільших економік світу за паритетом купівельної спроможності.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: