Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за співпрацю з РФ – Корнієнко

Читать на русском
Президент України Володимир Зеленський підписав закони про кримінальну відповідальність за співпрацю з Росією (колабораціонізм).
Володимир Зеленськийскрін з відео

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про кримінальну відповідальність за співпрацю з Росією (колабораціонізм).

Про це повідомив перший заступник голови Верховної ради Олександр Корнієнко в ефірі телеканалу «1+1» у вівторок, 15 березня.

Зеленський випустив нове звернення до громадян України: головнеРосійська армія стала основним постачальником техніки та озброєння для ЗСУ. Російські військові в розгубленості та паніці. А в Україні починається податкова реформа

Йдеться про закони №5143 та №5144.

Так, згідно із законом №5144, Кримінальний кодекс доповниться статтею 111-1 «колабораційна діяльність». Вона запроваджує кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією або її військовими, або воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах.

Така діяльність каратиметься тюремним ув'язненням строком на 15 років, а також передбачатиме обмеження доступу до зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

У свою чергу закон №5143 дозволяє ліквідувати політичні партії, уповноважені особи яких були засуджені за колабораціонізм. Це також стосується юридичних осіб.

Також особам, які були засуджені за колабораціонізм, забороняється бути членами виборчих комісій, офіційними спостерігачами, представниками кандидата на пост президента України у Центральній виборчій комісії, довіреними особами кандидата на посаду президента України, кандидатами на місцевих виборах тощо.

Нагадаємо, Зеленський подав до Верховної ради законопроект, у якому пропонується продовжити військовий стан у країні з 24 березня ще на один місяць.

В Україні розпочинається податкова реформа. Замість ПДВ та податку на прибуток – ставка 2% від обороту та спрощений облік, для 1-2 групи ФОП дається добровільна оплата ЄСВ, бізнес буде максимально дерегульований, перевірки бізнесу скасовуються.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: