Визнання Росією «Л/ДНР»: які країни засудили рішення, а які – підтримали

Читать на русском

Президент Росії Володимир Путін 21 лютого ухвалив рішення визнати «незалежність» так званих «ДНР» та «ЛНР». Одразу після заяви Путіна практично весь цивілізований Захід назвав це величезною помилкою, підривом суверенітету України та пообіцяв запровадити санкції проти Росії. Проте знайшлися й країни, які розділили рішення Путіна. Хто засудив визнання «Л/ДНР», а хто підтримав – на інфографіці «Слово і діло».

Лише чотири країни та дві невизнані республіки підтримали рішення Путіна про визнання Л/ДНР. Хто засудив – на карті.
Реакція світу на визнання «Л/ДНР»Слово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Окрім Росії, визнати «Л/ДНР» поки що погодилися лише Куба, Венесуела, Нікарагуа та Сирія. А також невизнані республіки – Абхазія та Південна Осетія. Фактично це ті країни, які у 2014 році визнали анексію Криму Росією.

У Європейському Союзі визнання псевдореспублік назвали кричущим порушенням міжнародного права, територіальної цілісності України та Мінських угод. Вже сьогодні, 22 лютого, Євросоюз має затвердити нові санкції проти Росії.

У США визнання «ДНР» та «ЛНР» назвали загрозою безпеці та зовнішній політиці Америки. Джо Байден уже підписав указ про санкції щодо самопроголошених республік. Вони передбачають заборону на інвестиції та фінансову діяльність представників США на території ОРДЛО, ввезення в США будь-яких товарів, послуг чи технологій з цих територій та експорт прямо чи опосередковано товарів, послуг чи технологій зі США до ОРДЛО.

Велика Британія сьогодні теж має оголосити про свої санкції щодо Росії.

Рішення Росії засудила Канада та більшість європейських країн: Данія, Польща, Німеччина, Італія, Фінляндія, Нідерланди, Грузія, Естонія, Австрія, Литва, Словаччина, Ірландія, Норвегія, Туреччина, Чехія, Молдова, Латвія.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що визнання «Л/ДНР» Росією може означати її односторонній вихід із Мінських угод.

У НАТО також засудили рішення Росії: за словами Єнса Столтенберга, воно підриває суверенітет і територіальну цілісність України, знищує всі зусилля щодо врегулювання конфлікту та повністю нівелює Мінські угоди.

Росія також підписала договори про дружбу з «ДНР» та «ЛНР». Докладніше про них тут.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал