Дуда закликав Захід зупинити агресію РФ: політик назвав три принципи вирішення конфлікту

Читать на русском
Політик окреслив три основні принципи, необхідні для дипломатичного вирішення конфлікту між Україною та Росією, при цьому не йдучи на поводу у Москви.
Фото: Grzegorz Jakubowski / KPRP

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що напруга та ризик військового вторгнення, що нависли над Україною, стали випробуванням для всього колективного Заходу.

Про це повідомляє німецьке видання Welt.

Згідно зі словами польського президента, українська нація на ділі показала, що готова відстоювати пріоритети європейської держави, а союзники з НАТО та ЄС зобов'язані згуртуватися для її підтримки.

Зазначається, що політик окреслив три основні принципи, необхідні для дипломатичного вирішення конфлікту між Україною та Росією, при цьому не йдучи на поводу у Москви.

«Пошуки виходу з кризи не повинні призводити до блокування західних устремлінь України та її народу. Україна має повне право вирішувати свою долю та майбутнє. Шлях України на Захід повинен залишатися відкритим», – наголосив Дуда.

Першим принципом він назвав єдність, представлену не на словах, а на ділі. Західний світ має показати, що такі цінності, як демократія, свобода, суверенність незалежних держав – це не просто рекомендація, а основа, яку він готовий відстоювати у жорстоких умовах, продиктованих реальністю.

Загроза вторгнення Росії: якими словами влада заспокоює українцівЯк влада реагує на загрозу вторгнення Росії і якими словами заспокоює населення – на інфографіці.

Другим принципом, за словами Дуди, має бути запобігання війні, яка не потрібна жодній із цивілізованих держав. Останню тезу президент особливо підкреслив.

«Але в усіх дипломатичних переговорах остаточні рішення мають бути представлені західними країнами за погодженням з Україною. Україна має бути суб'єктом, а не об'єктом переговорів та ухвалювати конкретні рішення не за вказівкою та тиском, а керуючись інтересами власного народу», – додав польський лідер.

Нагадаємо, що маршалок Сенату Польщі Томаш Гродський виступив у Верховній раді. Він пообіцяв підтримку українцям від польського народу.

Раніше ми повідомляли, що Сенат США проголосував за резолюцію на підтримку України.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: