Загроза вторгнення Росії: якими словами влада заспокоює українців

Читать на русском

Поки західні ЗМІ щодня публікують нові дати ймовірного вторгнення Росії в Україну, влада закликає населення не панікувати, не вірити фейкам і не змітати з полиць магазинів гречку. І поки що, треба сказати, ситуація в країні справді стабільна. «Слово і діло» проаналізувало кілька офіційних звернень та пропонує подивитися, якими словами влада заспокоює українців.

Володимир Зеленський 19 січня випустив відеозвернення, в якому закликав українців не панікувати та критично ставитися до інформації про можливе вторгнення Росії.

У цьому зверненні президент найчастіше використав слово «Україна» – 10 разів. Ще 5 разів він сказав словосполучення «не новина»: «не новина», за словами Зеленського, те, що Україна посилює свої оборонні можливості; те, що Україну підтримують міжнародні партнери тощо.

Слово «війна» президент використав 6 разів, «вторгнення», «мир», «армія», «українці» та «тривога» – по 2 рази, «паніка» – 4 рази, «Росія» – двічі. Ще тричі Зеленський згадав про ЗМІ.

Буквально за п'ять днів за підсумками засідання РНБО Зеленський знову звернувся до українців. Однією з основних тем був коронавірус, але про ситуацію з безпекою Зеленський також згадав. Слово «паніка» пролунало вже двічі.

25 січня президент випустив ще одне звернення, пообіцявши, що таке буде часто. Зеленський розповів про те, що Україна уважно стежить за ситуацією на кордоні, прораховує всі сценарії та готує відповідь на можливі агресивні дії. Він також зазначив, що усі питання Україна хоче вирішити винятково дипломатичним шляхом.

Найчастіше Зеленський вживав слово «Україна» – 6 разів. Слова «громадяни», «фейки», «мир», «чутки» – по два рази.

Позавчора, 14 лютого, Зеленський звернувся до українців: «Перед нашою державою постали серйозні зовнішні та внутрішні виклики, які вимагають від мене та кожного з нас відповідальності, впевненості та конкретних дій. Нас лякають великою війною і вкотре призначають дату військового вторгнення. Це вже не вперше. З нами системно ведуть війну по усіх фронтах. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи».

У цьому зверненні президент 13 разів сказав «Україна», 8 разів – «народ», 7 разів – «армія», 5 разів – «держава», 4 рази – «дипломатія», 3 рази – «війна», по два рази – «військовий», «ЗМІ», «мир».

12 лютого спільну заяву випустили міністр оборони та головнокомандувач ЗСУ. Ключовими були слова «ЗСУ» – 9 разів, «Україна» – по 8 разів, «оборона» – 7 разів, «армія» та «дипломатія» – 5 разів, «Росія», «Кремль», «спокій» – по три рази.

У той же день Міністерство закордонних справ зробило заяву щодо заходів щодо протидії агресії Росії. У ньому по 4 рази прозвучали слова «держава», «дипломатія», «партнери», 3 рази – «Росія», 4 рази – «спокій» та «безпека», один раз – «Кремль».

Нагадаємо, за прогнозами, Росія готувала вторгнення до України в ніч на 16 лютого. Докладніше про те, що тепер про російську загрозу говорять на Заході та в Україні, як Кремль реагує – у матеріалі.

Раніше ми писали, хто, як і за яких умов може запровадити режим воєнного стану в Україні.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал