САП у березні скерує до суду справу брата голови ОАСК Вовка

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання, яким обмежив сторону захисту в строках на ознайомлення з розслідування. Після цього справу скерують до суду.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура в середині березня скерує до суду обвинувальний акт стосовно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка Юрія Зонтова та адвоката Юрія Донця, оскільки суд обмежив їх у строках ознайомлення з матеріалами розслідування.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«Зважаючи на затягування з боку сторони захисту, детективом та прокурором заявлено клопотання до суду з вимогою встановлення строку для ознайомлення з матеріалами справи. Суд, заслухавши доводи сторін, частково задовольнив вищевказане клопотання, встановивши строк ознайомлення до 11 березня 2022 року включно», – інформує прокуратура.

Після цієї дати прокурор САП може скласти обвинувальний акт і скерувати його до Вищого антикорупційного суду.

За версією слідства, адвокати Юрій Донець і Юрій Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабаря ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти нібито мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.

Як стверджував прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також повідомив, що усі деталі передачі хабаря та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проєктом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».

Пізніше їм оновили підозри, додавши шахрайство. Окремо Зонтову повідомили про підозру у недостовірному декларуванні, оскільки в нього знайшли кошти, яких немає у декларації.

Нагадаємо, НАБУ затримало рідного брата голови ОАСК Вовка через нібито одержання 100 тисяч доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці гроші нібито мали передати саме керівнику суду за те, щоб той вирішив питання про задоволення позову юридичної особи іншим суддею ОАСК. Під час обшуків в офісі брата Вовка детективи НАБУ виявили велику кількість готівкових коштів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал