Справа «Золотого мандарину»: суд просить розглянути питання відповідальності адвоката

Читать на русском
Антикорупційний суд за клопотанням прокурора САП вирішив звернутися до дисциплінарної комісії адвокатури щодо поведінки захисника підозрюваної.

Вищий антикорупційний суд просить розглянути питання дисциплінарної відповідальності адвоката колишньої помічниці екснародного депутата України Георгія Логвинського Марії Шевкопляс (раніше Швець) Євгена Солодка.

Таке рішення 10 січня ухвалив слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін, повідомляє «Слово і діло».

Суд розглядав клопотання про надання дозволу на заочне розслідування стосовно Шевкопляс. Під час цього суддя робив зауваження адвокату Солодку через його вислови в бік прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Сергія Козачини. Після чергової репліки прокурор САП подав усне клопотання про звернення до КДКА щодо поведінки захисника.

«Вважаю клопотання прокурора Козачини (про звернення до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Києва – ред.) обґрунтованим і це питання потрібно винести на розгляд відповідної КДКА щодо вашої (адвоката Євгена Солодка – ред.) нетактовної поведінки. Нехай інший орган вирішуватиме дане питання», – підкреслив суддя Шкодін.

Він додав, що підготує відповідний лист щодо підняття питання про дисциплінарну відповідальність адвоката Солодка і скерує його до КДКА. Також судом буде винесена протокольна ухвала про це звернення і надано всі матеріали з судового засідання.

Після чого, суддя Шкодін закінчив засідання і вказав, що воно продовжиться 11 січня о 17:30. Однак адвокат Солодко повідомив, що у нього робочий час закінчується о 17:00.

Як відомо, 12 жовтня 2020 року слідча суддя ВАКС заочно заарештувала Шевкопляс. Раніше НАБУ і САП також пробували притягнути до відповідальності екснардепа Логвинського. Однак Європейський суд з прав людини відмовив органам правопорядку в знятті імунітету з політика, який на нього поширюється через дружину-суддю ЄСПЛ Ганну Юдківську.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам у заволодінні 54 млн грн держбюджету. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», імовірно підконтрольного колишньому нардепу Логвинському, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ екснардеп домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: