Справа «Золотого мандарину»: суд дозволив заочне слідство стосовно підозрюваного

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання Національного бюро про надання дозволу на здійснення спеціального слідства стосовно підозрюваного.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на заочне розслідування стосовно власника компанії «Золотой мандарин ойл» Фелікса Козакова, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння понад 54 млн грн державних коштів.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам, серед яких був і Козаков. З'ясувалося, що він переховується за кордоном і тому йому повідомили про підозру заочно. НАБУ оголосило підозрюваного в розшук. Пізніше ВАКС заочно заарештував Козакова. Тому НАБУ і САП просили суд надати їм дозвіл на заочне розслідування стосовно підозрюваного.

«29 жовтня слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно одного із підозрюваних у справі «Золотого мандарину», який є номінальним власником товариства», – інформує САП.

Раніше Європейський суд із прав людини відмовив НАБУ у знятті імунітету з колишнього народного депутата Георгія Логвинського. Детективи і прокурори САП відводять йому роль організатора цієї справи.

Нагадаємо, слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», підконтрольного колишньому народному депутату України, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал