НАЗК скерувало до генпрокурора висновок щодо нардепа Козака

Читать на русском

Антикорупційне агентство склало і скерувало до Офісу генпрокурора висновок про виявлені порушення в декларації члена парламенту.
Тарас Козак

Національне агентство з питань запобігання корупції скерувало до генерального прокурора обґрунтований висновок про виявлення ознак недостовірного декларування народним депутатом від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Тарасом Козаком.

Про це йдеться у відповіді НАЗК на запит журналіста «Слово і діло».

«Відповідно до пункту 1 частини 1 статей 480, 482-2 Кримінального процесуального кодексу України обґрунтований висновок щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність, з копією матеріалів перевірки листом від 15 грудня 2021 року направлено до генерального прокурора, а також повідомлено Національне антикорупційне бюро», – інформує відомство.

За даними НАЗК, нардеп Козак не задекларував земельну ділянку площею 2500 квадратних метрів і вартістю 530 300 грн. Сам політик пояснив Нацагентству, що на цій землі розташований житловий будинок, який зазначений у декларації. Однак політик ним не користується як і земельною ділянкою. Втім НАЗК ці пояснення не врахувало, оскільки Козак мав декларувати землю, право на власність якою в нього є.

В антикорупційному агентстві встановили, що нардеп неправильно вказав розмір корпоративних прав у 100% в телеканалі NewsOne (ТОВ «Новини 24 години»). Козак вказав, що його частка вартує 41 976 779 грн, хоча насправді – 40 954 086 грн.

Тарас КозакНародний депутат України

Також НАЗК дізналося, що політик щомісяця платив 90 тисяч грн за послуги тимчасового проживання в спортивно-житловому комплексі у смт. Жденієво Воловецького району Закарпатської області. Це підтверджується виписками по банківському рахунку Козака. Йдеться про спортивно-оздоровчій комплекс «Спорт-Тур» в урочищі «Паражін», яким володіє дружина нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксана Марченко через фірму ТОВ «Інвестиційна компанія «Терраінвест».

Однак НАЗК не змогло встановити, який саме об'єкт орендував Козак через ненадання інформації як самим нардепом, так і компанією-власником ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-тур».

Крім того, політик не зазначив свої грошові кошти на рахунку в банку «Кліринговий Дім» в сумі 205 тис. грн. Те саме стосується й коштів, розміщених на рахунках в закордонних банках. НАЗК самостійно не змогло дізнатися, скільки саме коштів Козак зберігає за кордоном, але за даними Служби безпеки України, йдеться про 141 098 євро в Євробанку на Кіпрі (4,81 млн грн); 1,02 і майже 8,8 млн євро в білоруських банках МТБанк і АбсолютБанк відповідно. В Білорусі і Кіпрі відмовилися надати інформацію про це.

Нагадаємо, НАЗК встановило, що нардеп Віктор Медведчук не задекларував нерухомість та автомобілі на 73 млн грн. Також Нацагентство повідомило, що перевірить інформацію про незадекларований будинок нардепа Іллі Киви.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал