Антикорупційне агентство скерувало до НАБУ висновок щодо нардепа Камельчука

Читать на русском
Антикорупційне агентство склало висновок про знайдені порушення в декларації члена українського парламенту і скерувало його в органи.
Юрій Камельчук

Національне агентство з питань запобігання корупції склало і скерувало до Національного антикорупційного бюро висновок про виявлення порушень у декларації народного депутата від фракції «Слуги народу» Юрія Камельчука.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили у НАЗК.

«Національне агентство склало і скерувало до Національного антикорупційного бюро обґрунтований висновок про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-2 ККУ, в діях народного депутата Юрія Камельчука», – зазначили в Нацагентстві.

Як встановило НАЗК, нардеп Камельчук не вказав квартиру площею 63 квадратних метри в Києві, за яку він отримує компенсацію і орендує для виконання депутатських повноважень. Вартість цієї квартири становить 4,7 млн грн. Сам політик пояснив, що нею він не користується постійно або сукупно протягом 183 днів та більше, а також станом на 31 грудня 2020 року. НАЗК не врахувало ці пояснення, оскільки нардеп отримує компенсацію за оренду цієї квартири, що вказує на його користування вказаною квартирою протягом 2020 року, так як у нього відсутнє інше майно.

Також політик не задекларував 1/4 квартири площею 47,9 кв. м у місті Кузнецовськ Рівненської області своєї дружини. Камельчук пояснив, що йому не повідомили про цю квартиру, однак Нацагентство це не врахувало. Не зазначив у декларації він і автомобіль Skoda Favorit 1992 року випуску, вартість якого становить 11 792 грн.

Крім того, член парламенту не задекларував 100% частки в ТОВ «Бізнесфорум системс» вартістю 1150 грн; 100% частки в ТОВ «Бізнесфорум» вартістю 100 грн і 100% корпоративних прав у ТОВ «Бізнесфорум груп» (100 грн). Ці ж компанії не вказані в розділі фірм, власником яких є Камельчук. Нардеп пояснив, що передав ці частки в управління іншій особі, але НАЗК пояснення не врахувало.

До того ж, Камельчук задекларував купівлю 4,1 біткоїна протягом 2020 року за 651 280 грн. Проте він не зміг довести НАЗК, що дійсно купив цю криптовалюту. У політика немає належних тому доказів, а також доступу до криптовалюти.

У Нацагентстві також встановили, що Камельчук не задекларував 102 487 грн на рахунку в Ощадбанку, неправильно вказав розмір одержаної заробітної плати та фінансові зобов'язання перед ПриватБанком у розмірі 48 864 долари, тобто 1,38 млн грн.

У коментарі «Слово і діло» Камельчук повідомив, що у НАЗК не збереглися дані про те, що він саме орендує квартиру в Києві, а не володіє нею. Також, за його словами, через технічний збій на сайті не збереглася подана інформація про залишок на рахунку в Ощадбанку. Щодо автомобілю Skoda Favorit, то політик повідомив, що продав транспортний засіб у 2005 році за дорученням, але новий власник його не переоформив. Окремо депутат прокоментував і питання до купівлі криптовалюти.

Нагадаємо, НАЗК встановило, що нардеп Ігор Палиця не задекларував видатки на передвиборчу кампанію. Також антикорупційне агентство вважає, що депутат Юрій Заславський не вказав у декларації вартість низки майна.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: