Нардеп ОПЗЖ Козак не задекларував землю, два канали та гроші в банках Білорусі і Кіпру – НАЗК

Читать на русском
Антикорупційне агентство провело і завершило перевірку декларації члена українського парламенту від ОПЗЖ, який переховується від правоохоронців.
Тарас Козак

Народний депутат від фракції «Опозиційна платформа - За життя» Тарас Козак недостовірно вказав у декларації вартість його корпоративних прав у телеканалі NewsOne, не зазначив земельну ділянку під житловим будинком, телеканали «112 Україна» і ZiK, де він є власником, а також гроші на рахунках у банках Білорусі та Кіпру.

Про це йдеться у довідці Національного агентства з питань запобігання корупції за результатом перевірку виправленої декларації політика за 2020 рік, повідомляє «Слово і діло».

У документі зазначається, що нардеп Козак не задекларував земельну ділянку площею 2500 квадратних метрів і вартістю 530 300 грн. Сам політик пояснив Нацагентству, що на цій землі розташований житловий будинок, який зазначений у декларації. Однак політик ним не користується як і земельною ділянкою. Втім НАЗК ці пояснення не врахувало, оскільки Козак мав декларувати землю, право на власність якою в нього є.

Тарас КозакНародний депутат України

В антикорупційному агентстві встановили, що нардеп неправильно вказав розмір корпоративних прав у 100% в телеканалі NewsOne (ТОВ «Новини 24 години»). Козак вказав, що його частка вартує 41 976 779 грн, хоча насправді – 40 954 086 грн.

Також НАЗК дізналося, що політик щомісяця платив 90 тисяч грн за послуги тимчасового проживання в спортивно-житловому комплексі у смт. Жденієво Воловецького району Закарпатської області. Це підтверджується виписками по банківському рахунку Козака. Йдеться про спортивно-оздоровчій комплекс «Спорт-Тур» в урочищі «Паражін», яким володіє дружина нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксана Марченко через фірму ТОВ «Інвестиційна компанія «Терраінвест».

Однак НАЗК не змогло встановити, який саме об'єкт орендував Козак через ненадання інформації як самим нардепом, так і компанією-власником ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-тур».

Крім того, політик не зазначив свої грошові кошти на рахунку в банку «Кліринговий Дім» в сумі 205 тис. грн. Те саме стосується й коштів, розміщених на рахунках в закордонних банках. НАЗК самостійно не змогло дізнатися, скільки саме коштів Козак зберігає за кордоном, але за даними Служби безпеки України, йдеться про 141 098 євро в Євробанку на Кіпрі (4,81 млн грн); 1,02 і майже 8,8 млн євро в білоруських банках МТБанк і АбсолютБанк відповідно. В Білорусі і Кіпрі відмовилися надати інформацію про це.

«Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму 1 760 637 грн, що перевищує 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб'єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України», – наголошують у НАЗК.

Нагадаємо, НАЗК встановило, що нардеп Віктор Медведчук не задекларував нерухомість та автомобілі на 73 млн грн. Також Нацагентство повідомило, що перевірить інформацію про незадекларований будинок нардепа Іллі Киви.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал