Партія «Голос» залишилася без фінансування: НАЗК виграло касаційну скаргу

Читать на русском
Верховний суд задовольнив частково касаційну скаргу антикорупційного агентства на рішення про відновлення фінансування партії.

Верховний суд скасував рішення, яким поновлювали державне фінансування партії «Голос», але призначив новий розгляд позову політичної сили до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таке рішення 14 грудня ухвалила колегія суддів Касаційного адміністративного суду, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію засідання.

«Касаційну скаргу Національного агентства з питань запобігання корупції – задовольнити частково. Рішення Окружного адміністративного суду Києва від 9 квітня 2021 року і постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2021 року скасувати в частині задоволення позивної вимоги про визнання протиправним та скасування наказу. В цій частині справу направити на новий розгляд до ОАСК. У іншій частині рішення – залишити без змін», – оголосила головуюча суддя Наталія Мартинюк.

11 січня стало відомо про позбавлення партії «Голос» державного фінансування з боку Нацагентства з питань запобігання корупції. Як стверджували у партії, у НАЗК є дві претензії до партії. Перша стосується оформлення угод та актів виконаних робіт у підрядників. Друга претензія полягає в тому, що «Голос» сплатив орендну плату за офіси трьох територіальних організацій.

НАЗК тоді повідомляли, що партія «Голос» оформила низку договорів із фізичними особами-підприємцями на суму близько 1,1 млн грн щодо послуг, виконання яких документально належним чином не підтверджено. Серед таких послуг: медійний моніторинг, пошук інформації, соціологічні дослідження.

Не погодившись з таким рішенням, партія «Голос» подала позов до НАЗК в Окружний адмінсуд Києва. У ньому просили скасувати наказ Нацагентства про призупинення держфінансування «Голосу» та визнати протиправними дії НАЗК щодо складання акту та висновку стосовно про проведення аналізу звіту партії. ОАСК позов задовольнив частково і скасував наказ НАЗК про призупинення фінансування партії.

НАЗК рішення ОАСК оскаржило в Шостому апеляційному адмінсуд, щоправда суд Нацагентству відмовив. 23 липня НАЗК подало касаційну скаргу. 4 серпня Касаційний адмінсуд відкрив провадження за скаргою НАЗК.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал