ВАКС призначив додаткову експертизу у справі збитків держпідприємства «СхідГЗК»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання захисника обвинуваченого про призначення судово-економічної експертизи.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд призначив додаткову судово-економічну експертизу у кримінальному провадженні за обвинуваченням директора Торгового дому «Еко-Сервіс» Ігоря Ведути та колишнього заступника генерального директора державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Ігоря Голобородька у розтраті понад 25 млн грн.

Таке рішення 11 листопада ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Захисник одного з обвинувачених просив призначити економічну експертизу, на вирішення якої поставити питання стосовно підтвердження збитків, понесених держпідприємством «СхідГЗК». На його думку, дослідження питання перевірки реальності здійснених господарських операцій через їх документальну перевірку усуне сумніви щодо наявності реальних подій і обставин, що реально вплинули на підвищення ціни сірки імпортного походження у період час з 14 січня 2015 року по 16 березня 2015 року.

Прокурор САП заперечував проти задоволення клопотання і вказав, що еквівалент завданих збитків був визначений висновками експерта за результатом проведеної судової-економічної експертизи. При цьому він додав, що якщо суд визнає неможливим самостійне проведення розрахунків встановлення різниці між уже виведеними і зазначеними в матеріалах витратами ДП «СхідГЗК» і ТОВ «ТД «Еко-Сервіс», то запропонував поставити на вирішення експерта свої питання, які виклав письмово. Тож суд задовольнив клопотання частково і призначив експертизу з питанням сторони захисту та обвинувачення.

«Клопотання захисника Дзюби М.О. про призначення судово-економічної експертизи - задовольнити частково. Призначити у кримінальному провадженні судово-економічну експертизу. Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, з лютого по травень 2015 року між колишнім очільником ДП «СхідГЗК» та директором ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс» було укладено низку додаткових угод до договору на закупівлю мінералів (сірки) для потреб держпідприємства.

При цьому вартість закупівлі сірки зростала, оскільки до продажу щоразу залучали не менше ніж трьох посередників. Так, спочатку ціни на мінерали було незаконно збільшено на 31% від встановленої вартості, а згодом на 57%. Як наслідок, державне підприємство на закупівлях втратило 24,5 млн грн.

Нагадаємо, 2 жовтня НАБУ і САП заочно повідомили про підозру директору Торгового дому «Еко-Сервіс» Ігорю Ведуті та колишньому заступнику генерального директора комбінату Ігорю Голобородьку.

Пізніше суд заочно заарештував директора ТД «Еко-Сервіс» Ведуту. Також суддя заочно взяв під варту ексзаступника гендиректора СхідГЗК Голобородька. Нещодавно суд дозволив НАБУ і САП заочне слідство в цій справі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал