Суд зобов'язав здійснити привід заступника голови ОАСК Аблова

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув питання про привід підозрюваного заступника керівника ОАСК і вирішив зобов'язати органи це зробити.
Євген Аблов

Вищий антикорупційний суд зобов'язав здійснити привід в засідання заступника голови Окружного адміністративного суду Києва Євгена Аблова, якому мають обрати запобіжний захід у межах справи про плівки ОАСК.

Таке рішення 1 вересня ухвалив слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, НАБУ і САП подали до антикорупційного суду клопотання про застосування до Аблова запобіжного заходу у вигляді 1 млн грн застави з покладанням обов'язків. 1 вересня мало відбутися засідання, проте Аблов на нього не з'явився, хоч і отримав 17 серпня повістку. Тому слідчий суддя вирішив поставити на обговорення питання приводу заступника голови ОАСК.

Прокурор САП вважав, що існують підстави для застосування приводу до підозрюваного. Водночас адвокати Аблова заперечували проти цього. За їхніми словами, підозрюваний перебуває на лікарняному. Однак, суддя вирішив застосувати привід до Аблова. Як він зазначив, у нього відсутні документи про поважність причин неприбуття, а також того факту, що Аблов тяжко хворіє або не може залишити заклад охорони здоров'я.

Раніше НАБУ вдруге оголосило керівника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук, оскільки той не з'явився у ВАКС, а також ігнорує виклики НАБУ на допит. Водночас у пресслужбі ОАСК повідомили, що Вовк перебуває на лікарняному через коронавірус. Після чергової неявки в суд НАБУ відправила в Офіс генерального прокурора проєкт клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання й арешт Вовка, його заступника Євгена Аблова, Келеберди та Погрібніченка.

Як відомо, 22 жовтня Вовк і його адвокат не з'явилися на засідання до Вищого антикорупційного суду, на якому йому повинні були обрати запобіжний захід. 29 жовтня керівник ОАСК вдруге не з'явився до суду і ВАКС в черговий раз відклав засідання на 5 листопада.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства, Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація приймала замовні рішення у власних інтересах, а також політичних еліт і бізнес-кіл. Зокрема, для цього глава ОАСК нібито використовував схему з надання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій або фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їх розглядом і з заздалегідь визначеним результатом.

Окрім того, зазначена організація намагалася захопити владу в Україні, отримавши контроль над вищою радою правосуддя та Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Для цього вони нібито приймали рішення в інтересах деяких чиновників, а ті, своєю чергою, призначали в ВРП і ВККС підконтрольних ОАСК осіб.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал