Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді Окружного адміністративного суду міста Києва, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у справі плівок голови ОАСК Павла Вовка.
Про це повідомляє прес-служба ВАКС.
«22 квітня слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання прокурора САП та застосував до судді Окружного адміністративного суду Києва запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. На сьогодні це становить 227 тисяч гривень», – інформує суд.
За інформацією «Слово і діло», йдеться про суддю Окружного адмінсуду Києва Богдана Саніна. Детектив НАБУ і прокурор САП просили обрати йому запобіжним заходом 1 млн грн застави. Окремо на Саніна поклали обов'язки: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування із особами, зазначеними в ухвалі. Зокрема, йдеться про голову ОАСК Вовка, його заступників Євгена Аблова та Володимира Келеберду та інших осіб.
Раніше Національне антикорупційне бюро вдруге оголосило керівника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук, оскільки той не з'явився у ВАКС, а також ігнорує виклики НАБУ на допит. Водночас у пресслужбі ОАСК повідомили, що Вовк перебуває на лікарняному через коронавірус. Після чергової неявки в суд НАБУ відправила в Офіс генерального прокурора проєкт клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання й арешт Вовка, його заступника Євгена Аблова, Келеберди та Погрібніченка.
Як відомо, 22 жовтня Вовк і його адвокат не з'явилися на засідання до Вищого антикорупційного суду, на якому йому повинні були обрати запобіжний захід. 29 жовтня керівник ОАСК вдруге не з'явився до суду і ВАКС в черговий раз відклав засідання на 5 листопада.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства, Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація приймала замовні рішення у власних інтересах, а також політичних еліт і бізнес-кіл. Зокрема, для цього глава ОАСК нібито використовував схему з надання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій або фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їх розглядом і з заздалегідь визначеним результатом.
Окрім того, зазначена організація намагалася захопити владу в Україні, отримавши контроль над вищою радою правосуддя та Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Для цього вони нібито приймали рішення в інтересах деяких чиновників, а ті, своєю чергою, призначали в ВРП і ВККС підконтрольних ОАСК осіб.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»