Стали відомі деталі справи про хабар члену Комісії з азартних ігор

Читать на русском
У Вищому антикорупційному суді оприлюднили рішення, яким розкрили певні деталі розслідування стосовно члена КРАІЛ.
Комісія з регулювання азартних ігор та лотереїфото: Адам Васильєв

Підозрюваний в одержанні неправомірної вигоди член Комісії з регулювання азартних ігор та лотереї Євген Гетьман пообіцяв, що за 45 тисяч доларів регулятор визнає готель SLAVA в Запоріжжі таким, що може організовувати та проводити азартні ігри.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 22 серпня, повідомляє «Слово і діло».

За версією слідства, Гетьман в таку ж суму оцінив визнання й іншого приміщення таким, що може організовувати та проводити азартні ігри. Йдеться про готель Riverside в Чернігові. Як стверджують у НАБУ, підозрюваний за надання вказаної неправомірної вигоди пообіцяв забезпечити ухвалення такого позитивного рішення всією Комісією. За словами Гетьмана, він контролює апарат КРАІЛ, а також вже налагодив взаємодію і досяг домовленостей з іншими членами КРАІЛ, з якими вибудував взаємодію на комерційній основі та надав кожному з них неправомірну вигоду у розмірі 1000 доларів зі своїх особистих коштів.

Під час наступної зустрічі між членом КРАІЛ та нібито представником приватного підприємця, Гетьман повідомив, що у документах щодо визнання приміщень відповідними Закону є помилки і їх треба виправити. Він детально вказав на недоліки та зауваження, які були наявні в попередніх документах та зазначив про те, що якщо виникне необхідність відкоригувати нові документи, то він повідомить про це.

9 серпня представник приватного підприємця надав Гетьману пакети документів для отримання рішення КРАІЛ про надання дозволу на відповідність приміщень готелів SLAVA і Riverside. На цій же зустрічі підозрюваний підтвердив, що за кожен об'єкт сума має бути $45 тис. і що гроші необхідно передати вже після ухвалення позитивного рішення. Після перевірки документів членом КРАІЛ, той повідомив, що жодних зауважень до них немає і їх можна офіційно подавати до Комісії. 11 серпня документи подали і телефоном поінформували про це Гетьмана.

Вже 16 серпня Комісія з азартних ігор ухвалила позитивне рішення щодо цих двох готелів. 17 серпня Гетьман повідомив нібито представнику приватного підприємця, що позитивні рішення щодо їхніх об'єктів ухвалено, але є певні неточності у документах щодо готелю Riverside і їх потрібно виправити. Вже 19 серпня член КРАІЛ повідомив, що рішення проголосовані і наполіг на наданні йому $90 тис. неправомірної вигоди. Вже 20 серпня Гетьману нібито передали $90 тис. неправомірної вигоди на парковці супермаркету Novus на вулиці Георгія Кірпи, 5.

Також детективи встановили, що Гетьман відвідує територію Служби безпеки України, має службове посвідчення СБУ та користується автомобілем, який належить на праві власності Службі автомобільного транспорту Департаменту господарського забезпечення СБУ. Крім того, член КРАІЛ ніби систематично використовував автомобіль BMW X5 з номерами прикриття.

Водночас адвокати Гетьмана стверджували, що всі доводи клопотання ґрунтуються на недопустимих доказах. За твердженням захисників, заява про вчинення кримінального правопорушення не містить відомостей про вчинення кримінального правопорушення саме членом КРАІЛ. На їх думку, всі слідчі та негласні слідчі (розшукові) дії були проведені до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідування, а тому як наслідок всі зібрані докази є недопустимими і не можуть бути використанні при розгляді клопотання.

Крім цього, за твердженням сторони захисту, матеріали не містять ухвал слідчих суддів про надання дозволу на проведення НСРД та обшуку, за результатами якого було знайдено $90 тис. неправомірної вигоди. За таких обставин, як стверджують захисники, протоколи за результатами проведення НСРД та протокол огляду, який містить зафіксований перебіг огляду речей і документів, вилучених під час обшуку, є недопустимими доказами.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали члена Комісії з азартних ігор Євгена Гетьмана. Антикорупційний суд узяв його під варту з альтернативою 5 млн грн застави. За підозрюваного ці гроші внесли і він вийшов із СІЗО під обов'язки.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: