ВАКС не оштрафував свідків у справі про розтрату коштів на Полтавщині

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні клопотання детектива про накладення грошового стягнення в кримінальному провадженні.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд не оштрафував двох свідків у кримінальному провадженні про можливе завищення вартості розроблення проєктної документації щодо 22 об'єктів капітального ремонту автомобільних доріг у Полтавській області.

Такі рішення 13 липня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

За даними слідства, службовими особами державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» були здійснені спроби з приховування кримінального правопорушення та уникнення кримінальної відповідальності за його вчинення. Як вважають детективи, для цього були залучені службові особи Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації та двох судових експертів Полтавського відділення при Національному науковому центрі «Інститут судових експертиз ім. Бокаріуса» Міністерства юстиції України.

Тож детективи НАБУ викликали на допит вказаних двох експертів, але вони не з'явилися. Адвокати експертів вказали, що згідно п. 11 ч. 2 ст. 65 КПК України судові експерти не можуть бути допитані, а тому вони не з'явилися до НАБУ. Втім детектив не згоден з адвокатами і вказав, що їм можуть бути відомі деталі провадження і тому просив їх оштрафувати.

Однак суддя відмовилася це зробити. Вона вказала, що вказані експерти дійсно можуть бути допитані НАБУ, оскільки КПК не звільняє їх від цього, якщо сам допит не стосуватиметься складений цими експертами висновків. До того ж, детектив з адвокатами погодив дати інших допитів і вони навіть з'явилися.

Нагадаємо, детективи встановили, що ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» у грудні 2018 року укладено 22 договори з 4 підрядниками на розроблення проєктно-кошторисної документації по 22 об'єктах капітального ремонту доріг на загальну суму 28,9 млн грн. Так, Агентство уклало в 13 договорів з ТОВ «СК «Автострой» на суму 17,82 млн грн, 4 договори з ТОВ «УСП «Інспецпроєкт» на суму майже 5 млн грн, 4 договори з ТОВ «УСП «Укрбудпроєкт» на суму 4,6 млн грн та 1 договір з ТОВ «Держдорпроєкт» на суму 1,48 млн грн. Втім, в ході аудиту, проведеного контрольною групою територіального управління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях, було встановлено завищення вартості цих робіт.

У НАБУ з'ясували, що актами виконаної роботи та актами здачі-приймання документації, які складено та підписано в один день 21 грудня 2018 року з договорами на виготовлення проєктно-кошторисної документації визначено, що виконані роботи відповідають умовам договорів, в належному порядку оформлені, прийняті Агентством, як замовником, та оплачені 27-28 грудня 2018 року підрядникам в повному обсязі. У подальшому додатковими угодами до цих договорів термін їх дії продовжено до 31 березня 2019 року, а вся проєктно-кошторисна документація повернута Агентством на адресу всіх підрядників на доопрацювання.

У вказаних листах про повернення Агентство зазначало, що після перевірки його фахівцями документації виявлено відхилення від нормативних документів, які необхідно доопрацювати. Також встановлено, що завдання на розроблення проєктно-кошторисної документації складені підрядниками та затверджені Агентством в листопаді 2018 року, тобто раніше дати укладення договорів на виготовлення проєктно-кошторисної документації.

В НАБУ вказали, що під час дослідження вказаної проєктно-кошторисної документації встановлено, що її об'єктами є капітальний ремонт автомобільних доріг /Н12/-Мала Рублівка-Рунівщина-/М03/, Миргород-Велика Багачка-Байрак-Поділ, Чорнухи-Лубни. При чому розроблення проєктно-кошторисної документації здійснювалось на окремі ділянки доріг, які по суті, являють собою суцільні ділянки. Крім того, встановлено, що Агентством прийнято проєктно-кошторисну документацію на загальну суму 28,9 млн грн, яка не відповідає умовам договорів, склад та зміст якої потребує спеціального дослідження на відповідність нормам ДСТУ щодо визначення вартості. Раніше у цій же справі штрафували іншого свідка.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: