Апеляція ВАКС знову просить покарати адвокатів ексголови ВіЕйБі банку

Читать на русском
Апеляційна палата вирішила порушити перед кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури питання про дисциплінарну відповідальність адвокатів.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду знову порушила питання про відповідальність восьми адвокатів колишнього голови правління ВіЕйБі банку Дениса Мальцева.

Таке рішення 19 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 24 червня 2020 року ВАКС відмовив НАБУ і САП у заочному арешті ексголови правління ВіЕйБі банку Мальцева. У причинах відмови у задоволенні клопотання слідча суддя Оксана Олійник вказала, що під час звернення до суду із проханням в заочному арешті Мальцева діяла постанова прокурора САП про зупинення слідства у справі у зв'язку із розшуком підозрюваного.

Не погодившись з таким рішенням, прокурор САП подав апеляційну скаргу на таке рішення. З липня 2020 року триває розгляд цієї скарги і постійно відкладається через неявки сторін. На черговому засіданні апеляційна палата ВАКС підняла питання поважності неявки восьми адвокатів Мальцева. Судді визнали причини їхньої неявки неповажними, а також порушили питання перед Кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури міста Києва і Київської області питання про притягнення цих адвокатів до дисциплінарної відповідальності.

Як відомо, НАБУ повідомило про підозру Олегу Бахматюку та Мальцеву. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це – на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

Нагадаємо, НАБУ оголосило Бахматюка в розшук. Також у розшук оголосили Мальцева і Василюк.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал