Мінські угоди Україну ні до чого не зобов'язують – дипломат

Читать на русском
Росія за допомогою своєї пропагандистської машини змогла нав'язати світовій спільноті думку про те, що Мінські домовленості правомірні і безальтернативні
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

Мінські домовленості нав'язали Україні силою. Тому вони ні до чого її не зобов'язують, і Україна може їх взагалі не виконувати.

Про це розповів український дипломат, експерт у галузі міжнародного права Володимир Василенко в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Проблема в тому, що Мінські домовленості не пристосовані для врегулювання ситуації. Це набір документів, який був нав'язаний Україні за допомогою сили. З точки зору сучасного міжнародного права, ці так звані домовленості не можна назвати міжнародною угодою, яка добровільно була укладена Україною. Відповідно до ст.52 Віденської конвенції про право міжнародних договорів, будь-яка угода, укладена під примусом, із застосуванням сили або погроз, вважається нікчемною з моменту її підписання» - сказав він.

Переговори «нормандської четвірки»: чи є прогрес у виконанні домовленостей 2019 рокуЯк виконується комюніке нормандської четвірки, ухвалене після зустрічі в Парижі в грудні 2019 року. Розбір Слово і діло.

Василенко зазначив, що Росія за допомогою своєї пропагандистської машини змогла нав'язати світовій спільноті думку про те, що Мінські домовленості правомірні та безальтернативні.

«Це абсурд. Україна була змушена підписати ці домовленості для того, щоб зупинити агресію і широкомасштабне розгортання російських військ. Після того як була стабілізована лінія фронту, влада повинна була чітко сказати, що ці угоди нас ні до чого не зобов'язують, вони нав'язані силою. І вони дійсно не зобов'язують Україну, Верховна Рада не ратифікувала ці угоди. Їх немає в переліку нормативних актів міжнародних договорів нашої держави» - резюмував Василенко.

Раніше міністр з реінтеграції Олексій Резніков заявив, що Мінські угоди щодо Донбасу можна змінити. Вони не мають характеру міжнародного договору і взагалі не обов'язкові до виконання, як помилково вважають деякі.

До цього секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Україна буде працювати з Мінськими угодами й далі, але виконувати їх у тому вигляді, в якому вони існують зараз, вона не буде. Це просто абсурдно.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал