Вакцинація від COVID-19: як довго зберігається імунітет

Читать на русском

У світі вже майже дев'ять місяців триває вакцинація від коронавірусу, але поки що вчені не можуть дати вичерпної відповіді на одне запитання – як часто доведеться робити щеплення від COVID-19. У найближчому майбутньому деякі країни мають намір вводити населенню бустерну дозу вакцини, щоб посилити захисний ефект. Далі найбільш вірогідним сценарієм називають щорічну ревакцинацію. «Слово і діло» пропонує подивитися, через який проміжок часу після вакцинації ефективність препаратів починає знижуватися.

Згідно з останніми дослідженнями, результат яких озвучив генеральний директор Pfizer Альберт Бурла, первісна ефективність вакцини Pfizer/BioNTech становить 96,2%. Приблизно через 4-6 місяців після введення другої дози ефективність знижується приблизно до 84%.

Таким чином, протягом 18 місяців після вакцинації ефективність препарату становитиме менш як 50%, і тоді знадобиться ревакцинація.

Національний інститут алергії та інфекційних захворювань, який брав участь в розробленні вакцини Moderna, заявив, що максимальна ефективність препарату в 94% зберігається щонайменше три місяці.

Між 21-41 і 70 днем після введення другої дози вакцини АstraZeneca рівень антитіл до коронавірусу знижується приблизно в п'ять разів, стверджується в дослідженні Інституту інформатики охорони здоров'я при Університетському коледжі Лондона. Таким чином, максимальна ефективність вакцини зберігається протягом двох-трьох місяців.

Рівень антитіл після вакцинації китайською CoronaVac знижується нижче ключового порога приблизно через шість місяців після введення другої дози. Але як відзначають учені, підсилювальну дію може дати третя доза препарату.

Дослідники медичного центру Beth Israel Deaconess в США стверджують, що вакцина Johnson & Johnson дає стійку імунну відповідь протягом восьми місяців. Крім того, препарат ефективний проти Дельта-штаму коронавірусу.

Нагадаємо, «Слово і діло» писало, чи потрібно вводити третю дозу вакцини від коронавірусу і навіщо.

Також в нашому матеріалі можна прочитати про комбінування вакцин: що про це кажуть учені та яка позиція в України.

Які країни запроваджують обмеження для нещеплених від COVID-19 громадян, читайте тут.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: