У Литві на кордоні з Білоруссю проходять військові навчання

Читать на русском
Збройні сили Литви за участю військовослужбовців Десятої броньованої дивізії ЗС Німеччини проводять військові навчання Швидкий меч.
Фото з відкритих джерел

Збройні сили Литви за участю військовослужбовців Десятої броньованої дивізії ЗС Німеччини проводять військові навчання «Швидкий меч».

Про це йдеться в заяві на сайті литовської армії.

У навчаннях вперше візьме участь штаб 10-ї бронетанкової дивізії Бундесверу. Це перші штабні навчання НАТО на території союзника, в яких бере участь Німеччина. Вони проводяться з ініціативи командування дивізії.

В ході навчань штаб дивізії буде відпрацьовувати планування і командування об'єднаними операціями союзних сил за участю командування 12-ї танкової бригади Німеччини, 37-ї бригади бронепіхоти, 23-й бригади гірських піхотинців і бригади мотопіхоти Литви «Залізний вовк».

Військові навчання: у яких маневрах на території інших країн візьмуть участь ЗСУУкраїнські військові візьмуть участь у навчаннях на території Німеччини, Грузії, Угорщини, Литви, Данії, Польщі.

«Сценарій навчань створений для відпрацювання протистояння гібридним загрозам і проведення операцій колективної оборони високої інтенсивності», – йдеться в повідомленні.

Литва в цих навчаннях відіграє роль приймаючої сторони: вона забезпечує логістику, тилове забезпечення, процедури закупівель, транспортування, харчування. Навчання триватимуть до 29 липня.

Нагадаємо, в Литву направили естонський підрозділ поліції ESTPOL5 для захисту кордону, адже країна готується прийняти кілька тисяч біженців з Білорусі. Підрозділ естонських правоохоронців у складі десяти осіб приступив до роботи в районі міста Друскінінкай. Саме в цьому районі минулого тижня найчастіше фіксували порушення перетину кордону.

Уряд Литви оголосив надзвичайний стан у країні на державному рівні зв'язку з напливом нелегальних мігрантів з території Білорусі. За словами заступника міністра внутрішніх справ Литви Віталія Дмитрієва, мігрантів, які незаконно перетинають кордон Литви з Білоруссю, може бути понад 150 осіб щодня.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: