Росія лобіює відмову Україні в ПДЧ для НАТО через своїх європейських союзників – експерт

Читать на русском
Росія, на жаль, буде активно і всіма силами протистояти вступу України до Північноатлантичного альянсу
Ілюстративне фотоImago Image Center

Росія спрямовує великі ресурси, діючи через своїх європейських друзів, союзників і просто найманих лобістів, щоб не допустити отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО.

Про це розповів політолог Денис Москалик в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Варто відзначити, що перш за все форсування цього питання може зіграти проти України, тому що Росія буде розглядати це як безпосередню загрозу для себе і, безумовно, це викличе черговий акт агресії. Україна має стратегічне значення для Росії та Європи як якийсь транзитний хаб на роздоріжжі. Чорноморські порти України у разі певних операцій на території Російської Федерації мають стратегічне значення. Власне тому, а не через підльот ракет, оскільки з країн Балтії підліт ракет до основних міст Російської Федерації значно ближче», - зазначив він.

Експерт зазначив, що Росія, на жаль, буде активно і всіма силами протистояти вступу України до Північноатлантичного альянсу.

У товаришах немає згоди: що дав Україні саміт НАТО в БрюсселіСаміт Північноатлантичного альянсу в Брюсселі 14 червня 2021 року не можна вважати проривним для України.

«НАТО, безумовно, є для України стратегічним пріоритетом, і Україна може туди вступити, але не в сучасних умовах. Зараз для основних центрів західного світу пріоритетним є уникнення війни. Відповідно, в цих умовах Україна потрібна як країна-буфер, щоб уникнути можливості початку Третьої світової», - пояснив Москалик.

14 червня президент США Джозеф Байден висловився з питання прийняття України до лав Північноатлантичного альянсу. Основна думка - він не виключає членства України в НАТО, але це справа дуже віддаленої перспективи.

Раніше того ж дня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний Альянс підтримує Україну. За його словами, НАТО надасть Україні допомогу зі вступом до Альянсу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ще у 2008 році Захід обіцяв Україні членство в Альянсі, але досі пальцем не поворухнув, щоб виконати обіцянку. Міністр висловив надію на те, що хоча б у 2022 році НАТО нарешті надасть Україні План дій щодо членства (ПДЧ).

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: