В Індії виявили новий небезпечний для людей вірус

Читать на русском
Вірус передається людям через фрукти, на які потрапила слина хворої тварини. Від нього немає ліків або вакцини, а рівень смертності дуже високий.
Ілюстративне фотоAP Photo

В Індії у кажанів виявили новий вірус, який дуже небезпечний для людини.

Про це повідомляє Times of India, з посиланням на дослідження, опубліковане Індійською радою медичних досліджень і Національного інститутом вірусології.

Зазначається, що мова йдеться про смертельний для людини вірус Ніпах (Nipah virus). У дослідженні говориться, що вперше він був виявлений у двох видів кажанів в Махараштрі вченими з Національного Інституту вірусології в індійському місті Пуне.

Вірус відомий тим, що зазвичай з'являється у кажанів, але передається людині. Всесвітня організація охорони здоров'я включила його в першу десятку найнебезпечніших вірусів. Вперше він був зареєстрований в індійському штаті Західна Бенгалія в 2001 і 2007 роках, а пізніше в 2018 і 2019 роках в штаті Керала.

Вірус передається людям через фрукти, на які потрапила слина хворої тварини. Від нього немає ліків або вакцини, а рівень смертності дуже високий. Дослідники відзначають, що смертність від нього становить від 65 до 100%.

В Україні скоро буде індійський штам COVID-19: чим він небезпечний і які ще мутації існуютьІндійський штам коронавірусу скоро буде в Україні. Які його особливості та які ще штами COVID-19 існують, розібралося Слово і діло.

З весни 2020 року дослідники за допомогою мереж зловили 65 кажанів видів Rousettus leschenaultii і Pipistrellus Pipistrellus, які мешкають в Махабалешварі, штаті Махараштра. В результаті вони виявили у них позитивний результат на РНК NiV і антитіла до вірусу Ніпах.

«Спалахи, високий рівень смертності, передача від людини до людини і відсутність ефективних вакцин/противірусних препаратів викликають в Індії серйозну заклопотаність, оскільки місця скупчення кажанів дуже поширені в районах, де проживає багато людей», - йдеться в дослідженні.

Дослідники зазначають, що це відкриття потрібно вивчати, оскільки тварин було спіймано мало для більш ретельних аналізів.

Нагадаємо, що в Індії, де шириться високоінфекційний варіант коронавірусу «Дельта» кількість випадків коронавірусу за день зросла на 50 040.

Також, в Україні виявили дельта-штам коронавірусу з Індії.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: