Закон про добровільне одноразовове декларування активів фізичних осіб не створює додаткових податків для громадян, а навпаки - сприяє детінізації активів.
Про це заявила заступник міністра фінансів Світлана Воробей в коментарі Укрінформу в четвер, 24 червня.
«Основною метою цього акту є продовження політики держави в сфері детінізації всіх сфер суспільного життя. Фактично, закон створює чергові прозорі умови для сплати податків громадянами і підвищує рівень їх податкової культури», - сказала вона.
Чиновниця підкреслила, що одноразове декларування дозволяє вивести з тіні активи, які люди - навмисно чи ні - приховали свого часу. Тому, за її словами, «додаткового податкового навантаження для громадян не відбудеться».
Воробей нагадала, що, відповідно до закону, декларування є добровільним. Тому громадянин, який не матиме бажання скористатися цією можливістю, «не відчує на собі додаткового тиску або певних негативних наслідків».
У Мінфіні також прокоментували побоювання щодо того, чи не зможуть скористатися амністією корупціонери і таким чином легалізувати хабарі.
«Не можуть бути декларантами посадові особи, які за будь-який період, починаючи з 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції. Окрім того, визначено, що об'єктами декларування не можуть бути активи декларанта, які обліковуються (знаходяться) на рахунках країни агресора чи мають джерело походження з такої країни», - заявила заступник міністра.
Нагадаємо, законопроєкт №5153 про податкову амністію авторства президента Зеленського Рада ухвалила 15 червня.
Відповідно до закону, в період з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року проведуть одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.
Детальніше про податкову амністію - на інфографіці «Слово і діло».
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»